1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

משרד הבריאות מעדכן את הכללים: אלו זכאים לקבלת התו הירוק

בניגוד לנהוג עד כה ובמטרה להגביר את עידוד שיעורי ההתחסנות ברקע העלייה בנתוני התחלואה, משרד הבריאות מעדכן את הזכאות לקבלת תו ירוק | החל מה-3 באוקטובר, מאומת לקורונה שחלפה חצי שנה מאז שנדבק יידרש לקבל מנת חיסון כדי להיחשב מחוסן ולהיות זכאי לקבלת התו

יוסף ריס, כ' תשרי תשפ"ב 26/09/2021 10:54

שינוי מדיניות חיסון. אילוסטרציה חיסון. אילוסטרציה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ב-3.10, (כז תשרי) בעוד כשבוע צפויה להיכנס לתוקף מדיניות חדשה אותה  ממוביל מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש: מחוסן שחלפה חצי שנה מקבלת המנה השנייה, אינו זכאי לתו ירוק.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, קיים בימים האחרונים דיונים עם הגורמים המקצועיים הרלוונטיים בכדי לבחון את המדיניות כלפי מחלימים, בכל הנוגע לתו הירוק, לקראת שינוי המדיניות שתכנס כאמור לתוקף החל מיום 3.10.21. (בעוד שבוע).

בכדי להתמודד עם דעיכת המוגנות אצל מחלימים, ולהתאימה לשינוי הגדרת מתחסן, הוחלט שאדם שיוגדר כמוגן (בעל זכאות לתו ירוק) הוא:

- אדם שאובחן בבדיקת PCR חיובית כחולה קורונה, במהלך חצי שנה ממועד הבדיקה. לאחר חצי שנה וכדי להיות זכאי לתו הירוק מה-3.10.21, יש לקבל מנת חיסון אחת.

- מי שנבדק בבדיקה סרולוגית (שיצאה חיובית), וקיבל לפחות מנת חיסון אחת לאחר הבדיקה הסרולוגית, נחשב למחלים מחוסן והינו מוגן.

מדיניות המחלימים מצטרפת להגדרת מחוסן הכללית שהייתה נהוגה עד כה:

- מי שקיבל שתי מנות חיסון, חלף לפחות שבוע ממנת החיסון השנייה של פייזר ושבועיים ממנת החיסון של מודרנה (לא כולל יום החיסון), וטרם חלפה חצי שנה ממנת החיסון השנייה, זכאי לתו ירוק.

- מי שקיבל שלוש מנות חיסון של פייזר וחלף שבוע לפחות ממנת החיסון השלישית (לא כולל יום החיסון), זכאי גם הוא לתו ירוק.

יצוין, כי אדם שחלה לאחר חיסון, נחשב מיידית למחוסן-מחלים. בשלב זה, הארכת התו הירוק לאדם מחלים-מחוסן תהיה בתוקף לחצי שנה, ולאחריה, יבחנו את זה הגורמים המוסמכים מחדש.

ההחלטות הללו ייכנסו לתוקף כאמור, במסגרת שינוי הגדרת המתחסן בישראל החל מיום 3.10.21. - יום ראשון הבא.

לפי נתוני משרד הבריאות, מספר חולי הקורונה המאושפזים במצב קשה עלה ל-711. 215 מאושפזים נעזרים במכונות הנשמה. עד כה 3,189,477 ישראלים התחסנו במנה השלישית. בעוד ארבעה ימים ישובו התלמידים לכיתות לאחר חופשת החגים, והבוקר יותר מ-120 אלף ילדים נמצאים בבידוד. יותר מ-33 אלף מהם מאומתים לקורונה, ו-יותר מ-86 אלף מבודדים. 

מספר הנפטרים מאז פרוץ המגפה בישראל עלה במהלך סוף השבוע ל-7,649: 15 חולי קורונה מתו ביום שישי,ו-7 חולים מתו ביום שבת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שם פס על התו לא התחסנתי ולא אתחסן אני לא שפן נסיונות  (ל”ת)

  אני

 2. שאלה  


  • יש לך תו ירוק לחצי שנה ואחכ אתה צריך להתחסן חיסון אחד 


  • יש לך תו ירוק לחצי שנה ואחכ את צריכה להתחסן חיסון אחד 


 3. דיקטטורה  


 4. מה הקשר בחודשים? באם הסרולוגי תקף שיש נוגדנים,מיותר החיסון!  

  חוקר שקרים

 5. נשמע מאוווווווד מוזר לאור העובדה שמחלימים מחוסנים יותר ממחוסנים ע"י זריקה  


 6. לתשומת לב הקוראים.  (ל”ת)


 7. לתשומת לב הקורא היקר  


 8. במילה אחת- דיקטטורה! אני מחלימה ויש לי נוגדנים זה חיסון אמיתי לכל החיים מה פתאום שאני אתחסן? בחיסון שאצטרך לקחת כל חצי שנה?  (ל”ת)


  • כנ"ל, קפצו! (ל”ת)


 9. ה FDA קבע שחיסון שלישי מסוכן! למה אתם מכריחים אותו להתחסן, פושעים! רק לעצמכם דואגים!  (ל”ת)


 10. לישראל יש הסכם עם פייזר בארץ הוא חסוי אבל במדינות כמו אלבניה וברזיל ראו אותו.. ושם כתוב שישראל מחוייבת לפייזר לפני האזרחים שהם צד 3 בנידון... הם ידחפו לכם עוד ועוד חיסונים זריקות העיקר לא להפסיד מול פייזר אי אפשר לבטל רת החוזה ואת ההסכם.. ואתם נדפקתם.  (ל”ת)


  • הבעיה של אנשים כמוך היא שאפילו אתה לא מאמין לשטויות שאתה מדבר  (ל”ת)

   אורן

  • אורן... לכתוב הבעיה עם אנשים כמוך.. זה לא תשובה.. מה שאני כתבתי זה מבוסס בעובדות הבעיה שאי אפשר להעלות את זה בתגובות לא סרטונים ולא תמונות (ל”ת)


 11. משרד הבריאות נותן חיסון גם למי שיש נוגדנים.. אם לר התחסנת ולא קיבלת זריקה של גרפן אוקסיד אין לך טלאי ירוק.. תפתחו כבר את העיינים תפסיקו לתת יש לדיקטטורה ברגע שלא יהיו עובדים במשק ברגע של יהיו מורים ושוטרים חיילים וכבאים הם יאלצו להכנע.. כי הרי ברור והם אמרו זאת מפורש התו הירוק הוא לא בגלל בריאות  (ל”ת)


;