1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

נמנעה בריחה נוספת? האגף נסגר והאסירים פוזרו

אסירים פליליים שמרצים את עונשם בכלא אשל בדרום פוזרו לבתי כלא אחרים, לאחר שנמצא כי האגף שבו נכלאו בנוי על כלונסאות, אותה שיטת בנייה כמו האגף בכלא גלבוע שממנו נמלטו ששת המחבלים לפני כשלושה שבועות

ישראל לפקוביץ, כ' תשרי תשפ"ב 26/09/2021 22:03

יתבצעו בדיקות מחבלים בכלא מחבלים בכלא צילום: חסאן ג'די, פלאש 90

אגף שמור של אסירים פליליים בכלא בדרום, נסגר לאחר שבבדיקה גיאולוגית נמצא כי הוא בנוי על כלונסאות באופן שמאפשר בריחה, שיטת בנייה דומה לזו שהיתה תחת האגף בכלא גלבוע, שממנו נמלטו ששת האסירים הביטחוניים לפני כשלושה שבועות.

על פי הדיווח של לירן לוי באתר 'וואלה', בבדיקה גיאולוגית נמצא כי אגף 21 בבית הסוהר 'אשל' שבדרום בנוי באופן שמאפשר בריחה, בדומה לכלא גלבוע שממנו נמלטו ששת המחבלים ובראשם זכריא זביידי. האגף נסגר ובימים הקרובים יתבצעו בדיקות הנדסיות באגפים נוספים בכלא.

כזכור, שישה אסירים ביטחוניים, המרצים מאסרי עולם בישראל בגין רצח ישראלים, הצליחו להימלט בערב ראש השנה מכלא גלבוע הסמוך לבית שאן, באמצעות מנהרה שחפרו במשך חודשים מהתא שבו שהו, לאחד השדות החקלאיים באזור, לאחר חיפושים נרחבים ארבעה נמצאו בשטח ישראל, ושניים נמצאו בג'נין. ששת המחבלים הוחזרו לכלא ועומדים לדין בימים אלה.

גורמים בשב"ס הסבירו כי לא מדובר במנהרה שנחפרה אלא כשל במבנה התא. מפקד מחוז צפון, אריק יעקב כי "לא מדובר בדיוק במנהרה שנחפרה, יש פה כשל של המבנה שנמצא על בסיס כלונסאות. יש חלל מלמטה וכנראה שהאסירים ניצלו זאת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מחבלים ערבושים מסריחים חבל על האויר שהם נושמים  (ל”ת)


;