1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

פרטיו של ראש השב"כ החדש שאסורים בפרסום - נחשפו

בשבועות הקרובים צפוי ר' להיכנס לתפקידו כראש השב"כ, אך הערב כבר פורסמו פרטיו המלאים ברשתות הפלסטיניות | בתמונה עליה נכתב "מבוקש", נחשפו תמונתו וכתובת מגוריו של ראש הארגון הבא

צביקה סגל, כ' תשרי תשפ"ב 26/09/2021 23:05

ברשתות הפלסטיניות אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pixabay

בכלי התקשורת הפלסטיניים פורסמו בשעות האחרונות פרטיו המלאים ותמונתו של ר', ראש השב"כ הנבחר. הפלסטינים פרסמו בין היתר את שמו, תמונתו וכתובת מגוריו של ר' - ואף כתבו על התמונה את המילה "מבוקש".

יצויין כי הצנזורה אוסרת לפרסם נכון לעכשיו את פרטיו של ר' - המכהן כיום כסגן ראש ארגון הביון - עד לאחר אישור המינוי ע"י הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה (ועדת גולדברג) ואישור הממשלה. במערכת הביטחון לא מודאגים מפרסום הפרטים מכיוון שהם צפויים בכל מקרה להתפרסם בקרוב.

ההחלטה על מינויו של ר' לראש השב"כ, התקבלה על ידי ראש הממשלה נפתלי בנט לפני כחודש. ר', בן 55, יחליף את ראש השב"כ נדב ארגמן שצפוי לסיים את תפקידו בעוד מספר שבועות. "ר׳ הוא לוחם נועז ומפקד מצוין", אמר עליו ראש הממשלה, נפתלי בנט.

"אין לי ספק שהוא יוביל את השירות לפסגות חדשות של מצוינות למען ביטחון ישראל", הוסיף ראש הממשלה.

ר', נשוי ואב לשלושה, בוגר תואר ראשון במדעי המדינה ופילוסופיה מאוניברסיטת ת"א ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד, וכאמור מכהן כיום כסגן ראש שירות הביטחון הכללי. את שירותו הצבאי בצה"ל ביצע ר׳ כלוחם בסיירת מטכ"ל, ולאחר מכן התגייס לשב"כ כלוחם ביחידת המבצעים.

במסגרת שירותו ארוך השנים למען ביטחון ישראל, לחם ופיקד ר׳ על מבצעים רבים ברצועת עזה, ביהודה ושומרון ובלבנון. בשנת 2011 מונה לראש אגף המבצעים בשב"כ, בשנת 2016 מונה לראש אגף המטה האחראי על בניין הכוח של הארגון ובשנת 2018 מונה לסגן ראש השירות, תפקיד אותו הוא ממלא בשנתיים וחצי האחרונות.

ראש השב"כ, נדב ארגמן בירך את ר' על מינויו לתפקיד ראש השב"כ הבא: "לר' ניסיון מקצועי רב שנים הכולל יכולות ניהול ופיקוד מוכחות, בשורה ארוכה של מבצעים ופעולות של השירות. ר' צמח בארגון מתפקיד לוחם מבצעים ועד לתפקיד סגן ראש השירות, והצטיין בכל אחד מהתפקידים אשר ביצע. אני סמוך ובטוח שכישוריו, אישיותו והערכים שמביא עימו, יובילו אותו בהצלחה בהתמודדות עם האתגרים הרבים שעומדים בפני השירות".

"שני סגני אשר היו מועמדים לתפקיד ראש השב"כ הם טובים, מקצועיים וראויים. בהזדמנות זו מבקש להודות ל-י', סגני הקודם, על שנות שירותו ותרומתו האדירה למען עם ישראל ובטחונה של מדינת ישראל ולאחל לו הצלחה גדולה בהמשך דרכו", הוסיף ארגמן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אף בר דעת לא אוכל את החרטא הזו.. אפילו האוייבים הכי מרים שלא אמורים לכאורה לדעת יודעים.. אז על מי עושים פלוורות?!  (ל”ת)


;