1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

החלטת משרד הבריאות שמיטיבה עם המתנגדים

מנכ"ל משרד הבריאות הפרופ' נחמן אש מודיע למנהלי בתי החולים כי לא ניתן לחייב תו ירוק בכניסה לבית החולים. "אין למנוע טיפול רפואי, גם אם הטיפול אינו דחוף" ממי שאינו מחזיק בתו ירוק 

יוסף ריס, כ"א תשרי תשפ"ב 27/09/2021 14:39

"אין למנוע טיפול רפואי" פינוי חולה. אילוסטרציה פינוי חולה. אילוסטרציה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש הודיע היום (שני) למנהלי בתי החולים בישראל כי לא ניתן לחייב את כל הבאים בשעריהם להציג את התו הירוק, והוסיף, כי מנהל רשאי לבקש תו ירוק, בכפוף לתנאים הבאים:

- אין למנוע טיפול רפואי או כניסת אדם הזקוק לטיפול רפואי או מבקש טיפול רפואי, גם אם הטיפול אינו דחוף.

- רשאי בית החולים לבקש ממטופל לבצע, על חשבון בית החולים, בדיקת קורונה מהירה, בטרם ביצוע פרוצדורה רפואית שיש בה חשיפה פוטנציאלית (בין אם המטופל מחוסן או מחלים, או לא). מותר להציע למטופל לדחות ביצוע פרוצדורה שאינה דחופה, אך כמובן שאין לדחות פרוצדורה דחופה בגלל דרישה זו.

- על בית החולים להקפיד על זכותו של המטופל למלווה, זכות המעוגנת בחוק זכויות החולה, ולהפעיל שיקול דעת ביחס לכניסה של מלווה שאינו עומד בתנאי התו הירוק, כגון אם הוא מפגין תסמיני מחלה. אין למנוע כניסה של מלווה כאשר הוא נדרש לסייע למטופל. בכל מקרה בו מסיבה כלשהי נמנעת כניסת מלווה יש להסביר זאת למטופל ולמלווה באופן פרטני, כנדרש בחוק.

יש לציין, כי בתי החולים התבקשו ע"י משרד הבריאות לצמצם כניסת מבקרים ולהגביל מס' המבקרים בו-זמנית למאושפז, בהתאם לשיקול דעתם.

- יש לנקוט צעדים כדי למנוע התקהלות בכניסה לבית החולים, או עיכוב בזמן הכניסה לבית החולים.

- ניתן להגביל כניסת מבקרים, שאינם מטופלים או מלווים של מטופלים.

פרופ' אש הבהיר: "לציין כי ככל שמשתמשים במערך האבטחה לבקרת תו ירוק בכניסה לבית החולים, אין למאבטחים בבתי החולים סמכות פורמלית לדרוש תו ירוק, ויש לנהל את השיח עם הנכנסים באופן מושכל ורגיש".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תבטלו את התו הירוק ואנחנו נתחסן בכל החיסונים!  (ל”ת)


  2. עם כאלה הוראות הקורונה תמשיך להתפשט כמו אש, נחמן ידידי...  (ל”ת)


  3. תו ירוק  

    מדוכא ניסויים

;