1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. חגים ומועדים

למרות ההגבלות: כמיליון איש פקדו החודש את הכותל

כמיליון איש פקדו את הכותל המערבי במהלך חודשי אלול ותשרי. מדובר בכמחצית ממניין המתפללים שהגיע בשנים קודמות טרום תקופת הקורונה. רב הכותל: "ההמונים שפקדו את הכותל המערבי העידו בצורה מרשימה וחזקה על זיקתו של עם ישראל אל הכותל המערבי המאחד את כולנו, תוך שמירה על המסורת ועל קדושתו"

יוסי שטארקכ"ג תשרי תשפ"ב 29/09/2021 10:46

ושם נעלה ונראה הושענא רבא תשפ"ב בכותל המערבי הושענא רבא תשפ"ב בכותל המערבי צילום: עזרא המבורג

כמיליון איש פקדו את הכותל המערבי במהלך חודשי אלול ותשרי. על פי 'הקרן למורשת הכותל' מדובר בכמחצית ממניין המתפללים שהגיע בשנים קודמות טרום תקופת הקורונה.

במהלך החודש האחרון השתתפו מאות אלפים במעמדי הסליחות המרכזיים שהתקיימו בשלהי חודש אלול ובעשרת ימי תשובה, תחת מגבלות של אלפי משתתפים בודדים למעמד מרכזי, ביחס לעשרות אלפים טרום הקורונה. כמו כן, מאות אלפים נוספים פקדו את הכותל המערבי במהלך חג הסוכות כזכר לעלייה לרגל, והשתתפו במעמדים המסורתיים של 'ברכת הכהנים' שפוצלו והתקיימו יום אחר יום בכדי למנוע צפיפות ובהם נשאו מאות כהנים את ידיהם ובירכו את המוני הבאים בברכה המשולשת הכתובה בתורה.

בליל 'הושענא רבא' פקדו אלפים רבים נוספים את רחבת הכותל המערבי, כמו גם בחג שמיני עצרת ובהקפות השניות ברחבת הכותל – שהפכו למסורת השנתית בירושלים, בריקודים שמחים יחד עם כ-100 ספרי תורה המשמשים את באי הכותל המערבי לאורך כל השנה.

רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ מסר: "ההמונים שפקדו את הכותל המערבי העידו בצורה מרשימה וחזקה על זיקתו של עם ישראל אל הכותל המערבי המאחד את כולנו, תוך שמירה על המסורת ועל קדושתו".

ב'קרן למורשת הכותל המערבי' מסכמים בסיפוק ובהתרגשות את אירועי חג הסוכות תשפ"ב בכותל המערבי, בייחוד לאור העובדה כי ניתן היה לראות חזרה לשגרה מבורכת של מתפללים ומבקרים לכל אורך ימי החג שעשו כל שביכלתם על מנת לשמור על הסדר הציבורי וקיימו את מצוות זכר העלייה לרגל בסדר מופתי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שר הדתות [דת איסלם ונצרות] ניסה להצר ולמעט מתפללים בכותל ונכשל  (ל”ת)

    כהנא לא הצליח למנוע תפילות בכותל

;