1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

שר המשפטים סער הגיש: החוק שיגביל את כהונת ראש הממשלה

שר המשפטים גדעון סער הניח היום על שולחן הממשלה את החוק שמגביל כהונת ראש ממשלה בישראל לשמונה שנים בלבד, גם אם הכהונה אינה ברצף | החוק לא יחול רטרואקטיבית ולכן לא יעצור את נתניהו מלהתמודד | סער: "המחויבות להגבלת כהונה היא חלק ממצע תקווה חדשה"

ארי קלמן, כ"ט תשרי תשפ"ב 05/10/2021 18:09

לא יחול על נתניהו גדעון סער גדעון סער צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שר המשפטים גדעון סער הניח היום (שלישי) את חוק הגבלת כהונות, המבקשת לקבוע כהונת ראש ממשלה לשמונה שנים במקסימום, לאחריו לא יוכל להתמודד פעם נוספת לתפקיד.

"חוק תקופת כהונה מרבית בתפקיד ראש הממשלה" כפי שהוא מוגדר, הוא תיקון לחוק יסוד הממשלה, חוק עליו דובר רבות, ואף ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו טען כי יש לחוקק אותו, אך עד עתה החוק לא התבשל לידי הצעה ממשית שעלתה להצבעה.

על פי הצעת החוק שהונחה על שולחן הממשלה ותוכל לעלות להצבעה בעוד 21 יום, כהונת ראש הממשלה תוגבל לשמונה שנים, בין ברצף בין בפרקים, לאחריו לא יכול להתמודד אותו ראש ממשלה לכהונה נוספת.

החוק לא יחול רטרואקטיבית, המשמעות היא שהחוק לא יחול על ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו, למרות שכיהן בתפקיד כ-15 שנה, כך שייתכן והחוק יעבור בכנסת בקלות, אך הוא עתיד לשנות את סדרי הממשלה המוכרים לנו.

שר המשפטים סער אמר: "המחויבות להגבלת כהונה היא חלק ממצע תקווה חדשה ונכללה גם בקווי היסוד של הממשלה. שלטון ממושך מדי מביא עימו ריכוז כוח וסכנת השחתה ולכן נכון לכלול בחוק היסוד את עקרון הגבלת הכהונה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סער היקר  


  • איפה ילך? מי יעסיק חלאה בוגדני כזה. כנ''ל בנט שקד אורבך סלימן אלקין וכו' (ל”ת)


 2. אפילו על פתחה של גיהנם אינם חוזרים, הוא רואה שהוא מתחת לאחוז החסימה אבל לא לומד מטעיויות ממשיך במסע הנקמנות והטפשות במקום לעסוק במשהו מועיל למדינה  

  צבי

 3. נתניהו משלם עכשיו על ההתעמרות שלו בסער לאורך שנים.  (ל”ת)

  אבי

  • מי לא היה מתעמר בנחש כזה הא? בליכוד יש נוכלים איך תמכו במחרבייך ומהריסייך כזה? הוא הרס הליכוד הימין המדינה כלום הכל בשביל אגו. למה מי מה הוא סתם דביל עם אגו עד השמים (ל”ת)


  • סער לא יודע להבדיל בין דמוקרטייה יצוגית לדמוקרטייה נשיאותית  


  • סער נבחר בפריימריז לצמרת הליכוד. פעם אחר פעם. 

   יואב

 4. היות שמדינת ישראל נהפכה לרוסיה הסטאליניסטית לדרוש מהזמר הצרפתי שוחר שלום וזכויות אדם הספרדי הגאה אנריקו מאסיאס (גרינסייא) שיבטל הופעתו בארץ  


;