1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

המשטרה נגד נשות הכותל: "אסור לכן לומר קדיש"

מפקד מחוז ירושלים ניצב יוסי פרינטי, הודיע ל'נשות הכותל' כי המשטרה תאכוף את התקנה האוסרת עליהן לומר 'קדיש' ברחבת הכותל המערבי • "כך קבע בית המשפט"
יונה שוב, בחדרי חרדיםכ"ד ניסן תשע"ג 04/04/2013 10:41

צילום: פלאש90 נשות הכותל. צילום: פלאש90

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יוסי פרינטי, הודיע לנשות הכותל, כי מעתה ייאסר עליהן לומר את תפילת הקדיש ברחבת הכותל המערבי – זאת בנוסף לאיסור להתעטף בטלית ולקרוא בתורה.

לקראת כינוס התפילה החודשי שיקיימו נשות הכותל ביום חמישי הבא, ראש חודש אייר, שיגר מפקד המחוז מכתב ליו"ר הארגון, ענת הופמן, ולפיו בכוונת המשטרה לאכוף לראשונה את החוק בנושא.

פרינטי ציין, כי על פי הפרשנות שניתנה בשנת 2005 להחלטה על ידי עו"ד יעקב שפירא, נאסר על נשים לומר "קדיש" ו"קדושה" במניין ברחבת הכותל, וזאת בנוסף לאיסור הנאכף מזה שנים להתעטף בטלית ולקרוא בתורה מתוך ספר תורה.

הוןא הוסיף כי, בדיון בעניין שנערך בחודש שעבר בהשתתפות המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד שרית דנה, ניתן תוקף לאותן הנחיות מלפני שבע שנים וחצי, ולכן החל מראש החודש הקרוב תמלא משטרת ישראל את חובתה לאכיפת החוק".

"ככל שנשות הכותל מבקשות להביא לשינוי בהסדר שנקבע, פתוחה בפניהן הדרך לפנות בעניין זה לגורמים המוסמכים", ציטט מפקד המחוז במכתבו מדברי עו"ד דנה, "כל עוד לא שונה ההסדר – יש לנהוג על פי מה שנקבע בפסיקת בית המשפט".

יו"ר נשות הכותל, ענת הופמן, אמרה בתגובה כי נחרדה לקבל את מכתבו של ניצב פרינטי, והצהירה כי היא וחברותיה יאמרו קדיש על יקיריהן "בכוונה גדולה ובמסירות נפש.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אני מריח טריק  

  אבי כהן

 2. משטרה נודניקית  

  הגאון האדיר

 3. משטרה ציונית פוגעת בנשים דתיות!!! ממתי משטרה קובעת עניינים הלכתיים?  (ל”ת)

  יוחאי

 4. אני שומרת מצוות באדיקות. מישהו יכול לאור עלי לומר קדיש על אבי ז"ל,בהיותי קרובתו היחידה מלבד בעלי שיחי'???  (ל”ת)

  זהבית

  • מתכוונת לאסור ? 

   מרדכי היהודי

 5. בג"ץ כבר התיר את זה...  

  דוד

 6. נשים אלו  

  במילה אחת

 7. מעניין ! מה יש להם לבג"ץ ל"קדיש" ול"טלית", ??? לזה יש רבנים מכל החוגים ולהם הסמכות להורות בעניינים אלו  (ל”ת)


 8. איראן זה כאן  


;