1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

הראב"ד למשפחת האברך שהותיר 11 יתומים: "היה קרבן ציבור"

"דרכי אלוקינו נסתרים, וכפי הנראה הוא היה קרבן ציבור". כך כותב הראב"ד הגר"מ שטרנבוך בנכתב ניחומים מיוחד ששיגר לבני משפחתו האבלה של האברך ר' שלמה יהודה זילביגר ז"ל שנפטר במוצאי שמח"ת בגיל 43 מנגיף הקורונה | עוד כתב: "אני גם הייתי יתום עם תשע יתומים, ראינו חסדי ה' ונפלאותיו" | המכתב המלא

משה ויסברג, ל' תשרי תשפ"ב 06/10/2021 12:44

מכתב ניחומים מיוחד ערב ומוצאי כיפור אצל הגר"מ שטרנבוך ערב ומוצאי כיפור אצל הגר"מ שטרנבוך צילום: באדיבות המצלם

במוצאי שמחת תורה, עת חגג גאב"ד העדה החרדית הגרי"ט וייס הקפות שניות, התבשר עם ישראל על פטירת נכדו האברך הרה"ג ר' שלמה יהודה זילביגר ז"ל בגיל 43 מנגיף הקורונה, בהותירו אחריו 11 יתומים ל"ע, כשהקטן בן חודש וחצי בלבד.

במהלך ימי השבעה שהסתיימו אתמול, שיגר ראב"ד העדה החרדית זקן הפוסקים הגר"מ שטרנבוך, מכתב ניחומים מיוחד לבני המשפחה האבלה וכה כתב:

"לכבוד בני המשפחה האבלים על הסתלקות הרה"ח ר' שלמה יהודה זילביגר זצ"ל נכד ידידינו גאב"ד ירושלים הגאון הגדול רבי יצחק טוביה וייס שליט"א.

בצער רב הגיעני הבשורה המרה בהסתלקות אבי המשפחה זצ"ל, והאבילות גדולה מאוד לכל המשפחה, שפנה זיוה הודה והדרה, ובעוה"ר ננעלו שערי שמים ואיננו כי לקח אותו אלוקים.

דרכי אלוקינו נסתרים, וכפי הנראה הוא היה קרבן ציבור, שבתקופה זו אנו רואים שמידת הדין תובעת מעם ישראל רח"ל, והקב"ה לוקח צדיקים להחליש את מידת הדין ולבטל גזירות רעות מעל כל ישראל. אבל הקב"ה הוא אבי יתומים ודיין אלמנות, ונאמן הוא לקיים הבטחתו להיות משען ליתומים ולאלמנה.

אין לי דברי נחמה עבורכם, רק לומר לכם "חזקו ואמצו". אני הייתי יתום יחד עם תשע ילדים, וראינו בחוש חסדי ה' ונפלאותיו, ובוודאי אם יהיה לכם אמונה וביטחון בקב"ה תזכו לראות בחוש בחסדי ה' ונפלאות ממש. ותשתדלו לא לחשוב הרבה על העבר, ותדעו נאמנה שהקב"ה אבי יתומים ודיין אלמנות לצידכם והוא יעזור לכם".

זאת נחמתכם שבניו ובנותיו ממשיכים בדרך התורה, ועל ידי זה יתקיים בכם המקרא "כימי השמים על הארץ", שגם בהיותו בשמים ייחשב לו כאילו הוא בארץ כיון שהכל יימשך כרצונו בחינוך הילדים שיגדלו תלמידי חכמים ויראי שמים.

והנני לשלוח ברכותי שתזכו לעמוד בניסיון הזה, ולהתחזק בתורה ובאמונה עד שתראו נפלאות בחסדי ה' המיוחדים ליתומים ואלמנות. חזקו ואמצו באמונה ובביטחון בהשי"ת, והמקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון בירושלים, ששון ושמחה ישיגו ונס יגון ואנחה, ובקרוב נזכה לנחמה הגדולה בביאת גואל צדק, אז יקוצו וירננו שוכני עפר ובילע המוות לנצח ומחה ה' דמעה מעל כל פנים, אמן.

חזקו ואמצו ה' עמכם!

הנני המצפה לרחמי שמים מרובים

מקום החותם

לחצו כאן לסיוע למשפחה>>> 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יהי זכרו ברוך אבל האם היה מחוסן?  

  אלי

  • לא היה מחוסן  (ל”ת)

   מוטי

  • דודו הגר"א וויס בעד חיסונים 

   דוד

;