1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

תופעה: ההולנדים מאמצים שמות יהודיים לילדיהם

שמות יהודיים הם טרנד לילדים הולנדים לא יהודיים. בשנים האחרונות החלו משפחות רבות בהולנד להעניק לילדיהן הנולדים - שמות יהודיים. סוציולוגים מנסים לפצח את פשר התופעה

יענקי פרברו' חשון תשפ"ב 12/10/2021 07:28

לוי, עזרא ודוד פגייה פגייה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בין שמות הבנים ההולנדים הנפוצים ביותר בשנים האחרונות בהולנד למשפחות לא יהודיות, הם; לוי, עזרא, סיימון ודוד. סוציולוגים בהולנד תוהים מדוע כל כך הרבה הורים הולנדים ללא מורשת יהודית בוחרים לקרוא לילדיהם בשמות יהודיים.

העיתון היהודי הבריטי Jewish News מדווח, כי משפחות רבות בהולנד נותנות שמות יהודיים לילדיהן, בשל מסורת נוצרית פרוטסטנטית החזקה של הולנד, כאשר חלקם מצביעים על כך שהתייחסויות לתנ"ך עשויה להיות הסיבה, אך דעות אחרות קובעות, כי השמות פשוט נשמעים יפים.

בין שמות הבנים ההולנדים הנפוצים ביותר בשנים האחרונות, היו לוי ועזרא. אלפי ילדים נרשמו בשמות הללו, וכולם לא היו יהודים. אך לצד הנפוצים יותר, יש גם את סיימון, דוד, רות ואסתר, לבנות. הורה לא יהודי ששוחח עם סוכנות הידיעות היהודית JTA אמר שילדיו נקראו בשמות; יועז, שילון, נתניה, יעל, לאל, יאיר ואודליה.

שמות אחרים שנשמעים בתדירות גבוהה יותר בהולנד מעבר לקהילה היהודית המונה כ-30,000 איש, הם שמות כגון אלישבע, יהודה, משה, ברוך, אהרון, בועז ותירצה. הסוציולוג מאוניברסיטת 'אוטרכט', חריט בלוטהופט, אמר כי אין נתונים מדוע שמות יהודיים מובהקים פופולריים יחסית בהולנד.

"אני חושב שהורים לא חושבים יותר מדי על מקור השם היהודי של השמות האלה, לא יותר מאשר בשמות כמו דוד, שרה או יהודית, אנשים פשוט חושבים שמדובר בשמות יפים". כך בלוטהופט.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אפשר לעבור על הכתבה עוד דקה לפני שמפרסמים  

  שפה תקינה

  • שפה תקינה 

   אלי

  • טעות שלך (ל”ת)


 2. אות עניות לישראלים החילונים רדודי המוח שנותנים שמות ״מודרניים״ ותלושים מהיהדות לצאצאיהם!!  (ל”ת)


 3. השם ברוך, כבר שומש אצל האירופאים לפני עשרות שנים.  (ל”ת)

  נא ונא ונא לא לסנן אותי, טוב?

 4. הלוואי וזה יעודד ישראליות ואפילו חרדיות להשתמש בשמות אלו..  


 5. אותי זה לא מפעים אלא מטריד. תחשבו בעוד 20 שנה על בחורה יהודיה שמכירה את ה"לוי" הזה, ללא ספק תחשוב שהוא יהודי  

  אפרת

 6. מקווה שבדור הבא לא \יתבלבלו ויחשבו חלילה שאלו יהודים  (ל”ת)


 7. תמיד אהבו אותנו  

  דן

;