1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

השר אלעזר שטרן מצא אשמים: "נעשה לי עוול גדול"

לפי מקורבי אלעזר שטרן, השר מ'יש עתיד' מאשים את התקשורת בסיקור נרחב של פליטת הפה שלו בשידור חי, מה שהוביל לפרישתו מהמרוץ לראשות הסוכנות היהודית. לדבריו לפיד אמר לו שיתמוך בהישארותו בממשלה

מאיר גלבועו' חשון תשפ"ב 12/10/2021 22:52

הסערה והפרישה מהמרוץ אלעזר שטרן אלעזר שטרן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נראה כי הערב (שלישי) שר המודיעין אלעזר שטרן (יש עתיד) מצא את האשמים לסערה שהובילה להסרת מועמדותו לתפקיד הנחשק - יו"ר הסוכנות היהודית. ב'כאן 11' פרסמו דברים מפי מקורביו של השר שטרן, בהם הוא מאשים את התקשורת בהתנהלות חסרת אחריות. לדבריו לפיד הבטיח לו שיתמוך בהישארותו כשר בממשלה

"נעשה לי עוול גדול", מתייחס שטרן לפליטת הפה שלו בשידור חי על כך שגרס תלונות אנונימיות נגד מפקדים בתקופה בה שירת בצה"ל. "התקשורת התנהלה בצורה לא אחראית", מאשים השר מ'יש עתיד' את התקשורת על כך שסיקרה בהרחבה את הפרשה. שטרן אף מדגיש כי את ההחלטה קיבל בעצמו. לדברי מקורביו הוא ביטל את כל פגישותיו, התייעץ עם משפחתו וקיבל את ההחלטה להסיר את מועמדותו לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית.

עוד טוענים מקורביו של שטרן כי יו"ר המפלגה יאיר לפיד תמך בו, וטרם פרסום ההודעה על הסרת המועמדות לסוכנות היהודית, לפיד הבטיח שיתמוך בהישארותו בממשלה.

ברקע הסערה סביב מינוי של ראש השב"כ והמכתב האנונימי נגדו, התבטא ביום ראשון השר שטרן בראיון לגולן יוכפז ברדיו 103fm וסיפר כי הוא עצמו, בזמן שכיהן כראש אכ"א, היה גורס מכתבים אנונימיים שהגיעו למשרדו ובהם תלונות כנגד מפקדים.

דבריו של שטרן עוררו סערה, שכן לעיתים חיילים בצבא חששו להתלונן בפומבי ותחת שמם המלא כנגד המפקדים ולכן עשו זאת באופן אנונימי, ובזמן שהוא גנז את התלונות שהוגשו, הוא פגע בשמו הטוב של הצבא וכן בביטחון החיילים.

לאורך היום דבריו של שטרן עוררו סערה, כאשר גם צה"ל באופן חריג התנער מדבריו של שר המודיעין שכיהן בעבר בתפקיד ראש אכ"א, והבהיר כי הצבא נוהג לבחון גם תלונות אנונימיות שהוגשו כנגד מפקדים לאורך השנים.

בשעות הערב ניסה שטרן להבהיר את דבריו בהופעות לתקשורת, תוך שהוא מתנצל ומבהיר כי דבריו לא הובנו נכון, אך פרסום נוסף נגדו סיבך עוד יותר את העניינים ולא הותירו לו ברירה אלא לפרוש מהמרוץ.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דברי שטרן  

  יעקב

 2. דברי שטרן  

  יעקב

 3. דברי שטרן  

  יעקב

 4. צבועים ומושחתים  


 5. עשה המון צרות לחיילים דתיים. גם בכנסת התנהג כחילוני. קיבל שכרו  (ל”ת)


 6. יש המון תלונות שווא. ארור מכה רעהו בסתר. אסור להתייחס לתלונות אנונימיות. ר' אלעזר התנהג כמו שצריך. ר' אלעזר נמצא בקשרים מצוינים עם משפחת רביץ . אין זה מתפקידנו לקטול אותו.  (ל”ת)


 7. עצה  


 8. התקשורת עשתה פחות ממה שעשתה לנתניהו  

  צחי

 9. הוא כנראה לא למד בשבת בצהרים פרקי אבות .סייג לחכמה שתיקה.  

  יוני

;