1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

הורביץ עורר סערה: אפעל לפתיחת מזנונים בבתי החולים בשבת

בתגובה לשאילתה של יו"ר סיעת ש"ס בכנסת מלכיאלי בנוגע לגובה המחירים במזנונים בבתי החולים, בחר שר הבריאות ניצן הורביץ להתנגח דווקא בחרדים והודיע כי יפעל לפתיחת הקפטריות בבתי החולים גם בשבת | ח"כ אורבך: "לא יקרה" | ח"כ אשר: "פרצופה האמיתי של ממשלת בנט"

ארי קלמן, מאיר גלבוע, ז' חשון תשפ"ב 13/10/2021 13:20

"פרצופה האמיתי של הממשלה" ניצן הורביץ ניצן הורביץ צילום: Miriam Alster/FLASH90

יממה לאחר האמירה השערורייתית של רה"מ בנט על הצורך בהחלשת ההשפעה הפוליטית של החרדים, שר הבריאות ניצן הורביץ מתריס נגד הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה, ומודיע כי יפעל לפתיחת מזנונים בבתי החולים גם בשבת.

בתגובה לשאלה שהציג בפניו יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי בנוגע לגובה המחירים בקפיטריות של בתי החולים, השיב השר הורביץ כי אכן מדובר בבעיה, אך אז בחר לנגח את השואל והדגיש כי הבעיה העיקרית היא בשבת, אז הקפיטריות בבתי החולים סגורות. "אני רוצה לפתוח את המזנונים גם בשבת". דבריו של שר הבריאות עוררו סערה והתפתח עימות קולני עם הח"כים החרדים במליאה.

בהמשך ציין השר, "אני פועל גם להוזיל את המחירים במזנונים בבתי החולים, וגם לכך שהם יהיו פתוחים שבעה ימים בשבוע, כולל בשבת", אז לדבריו, "יש הרבה מבקרים שבאים בשבת לבקר את החולים וגם הם רוצים לקנות משהו לאכול ולשתות".

דבריו של השר הורביץ' עוררו כאמור סערה, וחבר הכנסת מהקואליציה ניר אורבך, מיהר להתייחס לעניין וקבע כי למרות רצונו של השר הורביץ, "זה לא יקרה".

חבר הכנסת יעקב אשר תקף את תשובתו המתריסה של השר לשאלה של הח"כ מש"ס: "השאילתה הייתה על העלויות הגבוהות במזנונים, אבל שר הבריאות רץ 'לטפל' בשבת. זהו פרצופה האמיתי של ממשלת בנט, לתפארת מדינת ישראל".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה ימינה וניר אורבך הבוגדים והנוכלים אומרים זה חסר משמעות  (ל”ת)


 2. דברי השר הורביץ  


 3. כן יאבדו כל אויבך ה'  (ל”ת)


  • ה' דווקא מטפל יפה במאמינים בשנה האחרונה 

   יוסי

  • מי הם אויבי ה? 


 4. כגוי  

  צודק

 5. מדוע שירות נדרש לחילונים הוא התנגחות בחרדים  

  ליאור

;