1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

הסגן מ'מרצ' חשף: ביקרתי בישיבה והתרגשתי • צפו

סגן שרת הכלכלה, יאיר גולן סיפר מעל בימת הכנסת כי ביקר לפני כשנתיים בישיבת מיר בירושלים והתרגש לראות בעלי בתים המשלבים עבודה ולימוד תורה • צפו בדבריו

יחיאל גלאי, ז' חשון תשפ"ב 13/10/2021 21:51

"חוויה מדהימה" ישיבת מיר בירושלים ישיבת מיר בירושלים צילום: באדיבות המצלם

סגן שרת הכלכלה, יאיר גולן מסיעת 'מרצ', הפתיע היום (רביעי) במליאת הכנסת, כשסיפר על רגעים מכוננים שחווה בעת ביקור שערך לפני כשנתיים בישיבת 'מיר' הירושלמית. לדבריו הוא ראה שם אנשים שמשלבים עבודה ולימוד.

"הייתה לי חוויה באמת מרגשת לפני כשנתיים, הלכתי לראות לימודים בישיבת מיר בירושלים. נכנסתי בשעה רבע לחמש, החוויה הייתה מדהימה", סיפר סגן השרה, גולן מעל בימת הכנסת.

"ראיתי אנשים פשוטי עם, אנשים עובדים, סוגרים את התריס בחנות, לוקחים את הספר ועולים לישיבה. ראיתי את רצונם לשלב חיים רוחניים בחיים הגשמיים", כך גולן.

לדברי הסגן מ'מרצ' בביקורו בישיבה הוא ראה מגמה בציבור החרדי. "מבחינתי ראיתי אנשים שעובדים, אך לא מזניחים את מה שהם מאמינים בו, את רצונם לשלב חיים רוחניים בחיים גשמיים ולשלב משהו שהוא חורג משגרת היום-יום הקשה והשוחקת".

"אני חושב שהמודל הזה צריך לחול על אוכלוסיות הולכות וגדלות בחברה החרדית", הדגיש סגן השרה גולן ואמר כי "חייבים כולנו לחתור להקטנת העוני ולהגדלת הרווחה הכלכלית".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. התרגש רק מזה שעובדים  (ל”ת)


 2. ואיך מגדילים את הרווח הכלכלי בציבור החרדי, בלחנוק כל התקציבים לאנשים עובדים, דוגמת גזירת המעונות??  (ל”ת)

  שמויגר

  • שני ההורים צריכים לעבוד. לא רק אחד. אגב מי שלומד תורה חצי יום ועובד חצי יום זה נחשב לו כעבודה של יום שלם. אחלה של החלטה.  (ל”ת)


  • למגיב, זה ממש לא נכון. ההטבה למעונות היא רק להורים שעובדים במשרה מלאה, אדם שעובד חצי יום (4-6 שעות זה לא משרה מלאה והוא לא זכאי לזה).+ (ל”ת)


 3. שריר  

  שריר

;