1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

מדוע נעדרו גדולי ישראל, ליטאים וספרדים מחתונת זייברט 

פחות משנתיים לבחירות המקומיות בבני ברק: ממלא מקום וסגן ראש העיר חנוך זייברט חיתן את בן זקוניו בשעה טובה, אך באופן מפתיע למרות שהוזמנו והגיעו לשמחות הקודמות שורה של גדולי ישראל ראשי ישיבות ליטאים וספרים החליטו להחרים את השמחה, ברקע מתיחות בין זייברט ללשכת ראש העיר, הציבור הספרדי וחלק מהציבור החסידי

אברמי פרלשטיין, ו' חשון תשפ"ב 12/10/2021 23:01

מתיחות בבני ברק הגרמ"ה הירש בחתונה הקודמת אצל זייברט הגרמ"ה הירש בחתונה הקודמת אצל זייברט צילום: ארכיון בחדרי

המאבקים בעיריית בני ברק עלו השבוע שלב: ביום שני השבוע התקיימה חתונת בן זקוניו של ממלא מקום ראש העיר ב"ב חנוך זייברט, המכהן מטעם אגודת ישראל בעיר. לקראת החתונה הוזמנו גדולי ישראל, אדמו"רים, רבנים וראשי ישיבות מכלל החוגים בעיר.

מתחת לפני השטח מתברר, ראשי הישיבות מהמגזר הליטאי וכן רבנים הספרדים בעיר נעדרו מהחתונה, שלא כמו בשמחות הקודמות אצל זייברט שבהם השתתפו באופן מלא. 

בחתונה עצמה ניתן היה להבחין בהיעדרותם הבולטת של חברי מועצת גדולי התורה של דגל התורה ומועצת חכמי התורה של ש"ס, כך גם נעדרו כלל חשובי רבני הקהילות הליטאים והספרדים, ואף חלק מהאדמו"רים החשובים בעיר כמו האדמו"ר מויז'ניץ ששוהה בחו"ל.

ישנם הטוענים כי גורמים בלשכת ראש העיר רובינשטיין הם אלו שפנו לראשי הישיבות וחברי מועצת גדולי התורה מדגל התורה לראשי הישיבות והרבנים ופעלו לכך שייעדרו מהחתונה, בשל חששם מהמשמעות שתוצג בהכרה בסגן ראש העיר מאגודת ישראל.

מנגד, גורם בלשכת ראש העיר אומר ל'בחדרי חרדים' כי אין זה סוד שצוות לשכת ראש העיר מקיים קשר רציף עם כלל ראשי הישיבות ורבני הקהילות בעיר, לשם מתן מענה לצרכים העולים כל העת. במסגרת הקשר הישיר עם ראש הישיבות והרבנים, שמעו הם על המאבקים שמנהל סגן ראש העיר זייברט כנגד כל יוזמה של ראש העיר לטובת התושבים.

לדבריהם: "במרכז המאבקים עודכנו הרבנים על המלחמה שמנהל זייברט ביוזמת הקבורה חינם לתושבי בני ברק. למותר לציין שראשי הישיבות והרבנים מקבלים את כל החלטותיהם לבדם בהתאם לנתונים שמגיעים בפניהם, בוודאי על החלטות בנוגע להשתתפות באירועים שונים של גורמים פוליטיים".

גורמים נוספים מספרים כי בנוסף למאבק שמוביל זייברט ביוזמה של ראש העיר רובינשטיין לקבורה חינמית לתושבי בני ברק, קיימים מאבקים נוספים שמובילים למתיחות רבה בין אגודת ישראל המקומית לבין סיעות דגל התורה וש"ס העירוניים, מאבקים אלו עלולים להשליך בסופו של דבר על מערכת הבחירות המקומית שתתקיים בעוד פחות משנתיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לשון הרע  (ל”ת)


 2. טוב מאוד !!  


 3. הרב הירש  

  אחד

 4. זיברט ראש עיר מוצלח  (ל”ת)

  ראובן

 5. בחתונה קודמת הוא היה הראיס וראש העיר והיום לא.הדבורים מסתובבים ליד הדבש  (ל”ת)

  הסיבה פשוטה

 6. אני הייתי. וכול הכויילל שלי באו .  

  ר זליג פוימגראונד

 7. היו גם היו  


 8. עמיר פרץ, יצחק הרצוג ובני גנץ גם נעדרו מהאירוע הכה חשוב בעיניהם. כנראה גם הם בגלל המתיחות של זייברט עם רובינשטיין.  (ל”ת)


 9. מזל טוב  

  אבי

 10. הנחיה מהלשכה  

  דודי

;