1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

דיווח ערבי על חיסול אסיר ביטחוני לשעבר בגבול ישראל-סוריה

מדחת סאלח, אסיר שריצה עונש מאסר בישראל ועבר לסוריה, חוסל על-ידי ישראל כשהיה במוצב עין א-תינה בגבול הגולן. כך דיווח הערוץ הלבנוני אל-מיאדין | סאלח הוצג בראיונות לכלי תקשורת כאחראי על "תיק הגולן" עבור ממשלת סוריה, ונהג להתבטא באופן חריף כנגד ישראל

ישראל לפקוביץ, י' חשון תשפ"ב 16/10/2021 20:03

בישראל שומרים על שתיקה מדחת סאלח מדחת סאלח צילום: ערוץ אל-מיאדין

ערוץ אל-מיאדין הלבנוני מדווח כי מדחת א-סאלח, אסיר סורי משוחרר שריצה עונש מאסר בישראל, נהרג בתקיפה של ישראל באזור עין א-תינה, שמול מג'דל שמס מדובר באזור שנמצא בשליטה סורית - אך במרחב שחיזבאללה מנסה להקים בו תשתיות נגד ישראל. בישראל לא מתייחסים לדיווחים הזרים.

ערוץ אל'-ג'זירה מדווח כי סאלח חוסל באמצעות ירי צלפים כששהה ליד הגבול הישראלי-סורי. א-סאלח היה אחראי על נושא רמת הגולן בממשלת סוריה. הוא נעצר בישראל כמה פעמים, כך דווח ב'כאן חדשות'.

על פי הדיווח, באחת מן הפעמים הוא נעצר באשמת הצטרפות לחוליית "תנועת ההתנגדות הסורית בגולן", שיבוש פעולת מנגנוני הביטחון וצה"ל והטמנת מוקשים בדרכים צבאיות. בנוסף הוא נעצר בעקבות ניסיון לחטוף חייל ישראלי. א-סאלח היה כלוא בארץ 12 שנה ושוחרר בשנת 1997. שנה לאחר מכן חצה את הגבול לסוריה. בשנת 2000 מונה לנציג הגולן בפרלמנט הסורי, ומונה לתפקיד מנהל משרד "ענייני הגולן" בממשלה.

ערוץ אל-מיאדין מדווח, כי "כלי התקשורת הישראלים אמרו כי אל-סאלח "נהג לדבר בחריפות נגד המדיניות הישראלית בגולן" וישראל מסרבת להגיב לידיעה על חיסולו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הבא בתור הוא נסראללה  (ל”ת)

  מי

 2. אני רוצה להבין את ההגיון בהתנגדות לעונש מוות אבל תומכים בחיסולים מה ההסבר?  

  יואל

  • למה לא עונש רשמי 

   המלך

;