1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

פרופ' חזי לוי חשף: האקרים ניסו לפרוץ לביה"ח ברזילי

מנכ"ל בית החולים ברזילי פרופ' חזי לוי חשף כי נעשו ניסיונות מצד האקרים לפרוץ לבית החולים שהוא עומד בראשו, אך לדבריו ההגנה של בית החולים הדפה את המתקפה

מאיר גלבוע, י"א חשון תשפ"ב 17/10/2021 12:35

איום על מערכת הבריאות אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pexels

בצל מתקפת הסייבר שהשביתה את בית החולים 'הלל יפה' בחדרה, חשף הבוקר (ראשון) מנכ"ל בית החולים ברזילי ומי שכיהן עד לא מזמן כמנכ"ל משרד הבריאות, הפרופ' חזי לוי, כי בית החולים שהוא עומד בראשה היה יעד למתקפת האקרים במהלך סוף השבוע, אך לדבריו בית החולים עמד בפני המתקפה. הבוקר דיווחו במשרד הבריאות כי בסוף השבוע נעשו ניסיונות למתקפות סייבר נגד תשעה בתי חולים וארגונים רפואיים בישראל.

בראיון לאולפן ynet אמר הפרופ' חזי לוי הדגיש את הסכנה שמרחפת על בתי החולים מכיוונם של האקרים: "מאוד מסוכן. אנחנו צריכים להיזהר בכל נפשותינו ובכל מחשבינו. מה שקרה הוא דבר חמור מאוד מבחינת היכולת לעבוד בבית החולים. בעצם כל המידע כמעט לא קיים, ולדבר יש משמעות רבה. אני משבח את בית החולים שעבר מיד לתוכנית ב', כמו שעבדנו פעם, עם רישומים ידניים. הדבר הזה רע. אנחנו בבית החולים נערכנו כעת, ניתקנו חלק מקישורי התקשורת שלנו, לרבות כתובות מסוכנות. מאתמול אנו מבצעים סריקה וסקירה בכל העמדות בבית החולים. בינתיים לשמחתנו לא נמצאה עדיין פריצה, למרות שאנחנו יודעים שהיו ניסיונות לשוטט ולחדור לעוד בתי חולים".

בנוגע לניסיון הפריצה למחשבי בית החולים ברזילי אמר לוי: "לא התקפות, ניסיונות. התקפות לא היו, היו ניסיונות לשוטט בעוד בתי חולים, ואני חושב שהאירוע הזה מכונן, שצריך ראשית לראות שאנחנו כולנו לא נגועים".

בהתייחסו לפריצה למחשבי בית החולים 'הלל יפה' אמר פרופ' לוי: "זה אירוע חמור שפגע בבית חולים שמרגע הפגיעה נעשית עבודה סביב השעון של מיטב המומחים, לא רק של משרד הבריאות, כדי לאושש אותו כדי לתת לו לעבוד. חלק מהמערכות והשירות שוב ניתן בבית החולים, אבל אין ספק שצריך להתגבר על האירוע באמצעות כולנו ולראות כיצד אנו משפרים יחד עם מערך הסייבר הלאומי, לא באופן עצמאי, את היכולת להתגונן מפני התקפה שלהבנתי, ואנחנו רואים את זה עכשיו, היא התקפה מערכתית. זה לא נקודתי לבית חולים זה או אחר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;