1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

נחצה רף ה-8000 מתים בישראל; חשש מגל חמישי בחורף

בעוד ראש הממשלה מכריז היום כי הגל הרביעי מאחורינו, הערב נרשם שיא טראגי חדש של 8,000 מתים מנגיף הקורונה. לצד שיעור התחסנות נמוך מיום ליום הרחק מהיעד שהוצב. וגם, חשש לגל חמישי שיתפרץ במהלך החורף

יוסף ריס, י"א חשון תשפ"ב 17/10/2021 23:50

היענות נמוכה לחיסונים בית חולים בית חולים צילום: Nati Shohat/FLASH90

העלייה במספר המתחסנים בחיסוני פייזר ומודרנה כנגד נגיף הקורונה לקראת פקיעת התו הירוק החדש לפני כ-14 יום הספיקה להישכח, בעקבות הצניחה במספר המתחסנים בימים האחרונים, שמגיע לשפל.

כל זאת למרות ההודעה על מתן חיסוני השפעת והקורונה ביחד, בו זמנית, במתחמי החיסונים השונים ברחבי הארץ, שאליו הציבור רק הולך וממעט להגיע ככל שנוקפים הימים.

בעקבות הירידה הדרמטית במקבלי החיסונים, מעריכים במשרד הבריאות כי צפוי גל תחלואה נוסף לקראת החורף. "שיעור ההתחסנות הנמוך מוריד את רמת החסינות הכללית בארץ בצורה משמעותית" אמר בכיר במשרד הבריאות ל'כאן חדשות'.

הערכה נוספת היא - כי שיעור המתחסנים בבוסטר בקרב ילדים במידה ויאושר, יהיה נמוך במיוחד בדומה לבני 12 עד 15 שיכולים להתחסן בכל רגע באחד ממתחמי החיסונים, אך ממעטים לעשות זאת.

כאשר, בפתיחת מתן החיסון השלישי לרוב האוכלוסייה בארץ, הציבו במשרד הבריאות יעד של 5 מיליון מתחסנים, שנכון לעכשיו, ועל פי מספר המתחסנים בימים האחרונים נראה רחוק מהמציאות.

בתוך כך, במהלך היום, מספר הנפטרים הכללי מפרוץ המגפה חצה את ה-8,000 בני אדם. מספר החולים קשה עומד על 380. ירידה ב-8 מהבוקר, מתוכם מספר המונשמים עומד על-164 בלבד.

ראש הממשל נפתלי בנט אמר היום בפתח ישיבת הממשלה: "בשעה טובה - בסוף השבוע ירד מספר החולים קשה בקורונה מתחת ל-400, והמגמה החיובית נמשכת. אפשר לומר בזהירות שאנחנו מנצחים את הגל הרביעי, את גל דלתא, אבל זה לא נגמר עד שזה נגמר. אנחנו לא מורידים את הרגל מהגז, ולא מורידים מסכות". אולם המצב בשטח נראה אחרת לגמרי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חשש על סמך מה? נביאי השקר 5  

  חיסיון 30 שנה

 2. תעשו סגקר  (ל”ת)


 3. תעשו סגר, יותר בריא מחיסונים ויותר עוזר. אנשים מחוסנים עדיין נדבקים ומדביקים  (ל”ת)


 4. אנשים התפכחו בשלישי ירד וברביעי ירד הרבה עוד יותר.  (ל”ת)


 5. בראשון 6 מיליון בשני 5.5 בשלישי 3.8 ברביעי?.. אי אפשר לעבוד על אנשים שחוו תופעות לוואי או שהם כבר לא פה..  (ל”ת)


 6. בדבר אחד בנט צודק: רוב אזרחי מדינת ישראל לא מורידים מסכות... כי הם לא התחילו להעלות אותן בגל זה.  (ל”ת)


 7. נמשיך לתת אימון עיוור?  

  שלום

;