י"ח תמוז התשפ"ד
24.07.2024
מפגש נוסף בדובאי

פסגה מדינית: ארבעת שרי החוץ מקימים פורום בינלאומי

בשיחת זום שהתקיימה בין שרי החוץ של ארה"ב, הודו, איחוד האמירויות וישראל, החליטו שרי החוץ החליטו על הקמת פורום בינלאומי מרובע לשיתוף פעולה כלכלי. לפיד: "ניצור סינרגיה שתעזור לנו לעבוד יחד על תשתיות, תשתיות דיגיטליות, תחבורה, נמלים, רכבות, ביטחון ימי… כל מה שמעסיק אותנו"

פסגה מדינית: ארבעת שרי החוץ מקימים פורום בינלאומי
יאיר לפיד בשיחת זום עם שרי החוץ צילום: באדיבות המצלם

שר החוץ יאיר לפיד השתתף אמש (שני) בשיחת זום שהתקיימה בין שרי החוץ של ארה"ב, הודו, איחוד האמירויות וישראל, במהלכו החליטו שרי החוץ החליטו על הקמת פורום בינלאומי מרובע לשיתוף פעולה כלכלי.

שר החוץ לפיד שיזם את המפגש במהלך ביקורו בוושינגטון אמר בתחילת השיחה: "מסביב לשולחן הוויראלי הזה - יש מערך ייחודי של יכולות וידע וניסיון שניתן להשתמש בהם ליצירת הרשת שכולנו רוצים ליצור".

"אני חושב שהמילה שאנחנו מחפשים כאן היא סינרגיה, כי זה מה שאנחנו הולכים לנסות ליצור החל מהפגישה הזו. סינרגיה שתעזור לנו לעבוד יחד על תשתיות, תשתיות דיגיטליות. תחבורה, נמלים, רכבות, ביטחון ימי… כל מה שמעסיק אותנו", הסביר לפיד.

לפיד אמר: "המפתח להצלחה הוא כמה מהר אנחנו יכולים לעבור מ'בין ממשלות' ל'בין עסקים'? כמה מהר נוכל להפוך את כל זה לתהליך עבודה שישים מגפיים על הקרקע לשנות תשתיות בכל רחבי העולם".

במהלך השיחה קיימו רביעיית שרי החוץ דיון על האפשרויות של תשתיות משותפות בתחום התחבורה, הטכנולוגיה, הביטחון הימי, כלכלה ומסחר ופרויקטים משותפים נוספים. בסוף השיחה הוחלט שכל שר ימנה דרג מקצועי בכיר לקבוצת עבודה משותפת שתגבש אפשרויות לשיתופי פעולה בתחומים הנ"ל.

מטעם שר החוץ לפיד נמסר כי יש כוונה לקיים פגישה פיסית נוספת של ארבעת שרי בחודשים הקרובים באקספו בדובאי על מנת לדון בתוצרים של קבוצות העבודה.

יאיר לפיד דובאי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד