1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

מפתיע: פרשן "חדשות 12" נחלץ להגנת נתניהו

הפרשן ועיתונאי גיא פלג מחדשות 12 מגבה את ראש הממשלה לשעבר בבחירתו שלא להופיע בטקס הזיכרון ליצחק רבין ז"ל. הוא תקף את נכדו של רבין: "האדון יונתן בן ארצי לא מבין מהי דמוקרטיה"

מאיר שלם, י"ג חשון תשפ"ב 19/10/2021 18:24

"הפרוטוקול לא מחייב" נתניהו / גיא פלג נתניהו / גיא פלג צילום: צלמי פלאש 90

גיא פלג, הפרשן המשפטי של "חדשות 12" מגבה באופן מפתיע את ראש האופוזיציה בנימין נתניהו ותוקף את נכדו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל.

פלג התייחס בתוכניתו ברדיו 103 לסערה ביום הזיכרון ליצחק רבין: "היא ודאי לא מכבדת את זכר המנוח, ובוודאי שחוטאת לזיכרון הלאומי ולמטרה הלאומית שניסינו לזקק מאז הרצח - די לאלימות, די לקיטוב ולשנאה".

בהמשך, תקף גם את בני משפחתו של רבין: "אתמול התראיינה במהדורות המרכזיות בתו של רה"מ המנוח, הגב' דליה רבין. היא נראתה נרגנת וכועסת. אילו הייתה לי הזדמנות - הייתי שואל אותה על מי בדיוק גבירתי כועסת".

"נראה לי שיש לה סיבה לכעוס גם על בנה, שנשא נאום בעיניי חלול - אבל דבר אחד ברור, האדון יונתן בן ארצי לא מבין הבנה עמוקה מהי דמוקרטיה".

פלג ציין כי "זכותו של נתניהו, לדעתי, שלא לפקוד את טקס הזיכרון, שמתנהל באופן שבו הוא מתנהל - ודאי כשהפרוטוקול לא מחייב אותו". בדברי הפתיחה שלו, הזמין את מאזיני 103fm לדבר עמו גם על כך, וגם על אודות "האמירות הנוקבות של רה"מ החלופי לפיד, ובהן 'צאצאיו האידיאולוגיים של הרוצח יגאל עמיר כאן בכנסת ישראל'. בהחלט אמירות טעונות שראויות לליבון".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לפיד וליברמן הם אבירי השנאה וההסתה, והם בחוצפתם עוד מדברים על הסתה  

  צבי

  • צודק בהחלט. (ל”ת)


  • האם גם אימרה של "...בשמאל שכחו מה זה להיות יהודים..." היא הסתה בעיניך? 

   יום טוב

 2. לפיד עושה הכל כדי להבעיר אש  

  פרי

 3. מזל טוב פלג ליומולדתך...תחבור אלינו לימין תרוויח,ולא,לא תראה ברכה בעבודתך המשפטית, בראבו לך שאתה בכיוון הנכון..  (ל”ת)


 4. זו לא היתה אזכרה.זה היה הבעת שנאה.חיללו את זיכרו של יצחק רבין.  

  שלמה

 5. חוזר בתשובה?...  


;