1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

מתקפת סייבר משתקת מיליוני לומדי תורה בארץ ובעולם

מתקפת סייבר על אתר 'קול הלשון', המכיל רבבות שיעורי תורה בשלל נושאים ועניינים, משתקת את המערכת ואת מיליוני הצופים והמאזינים כבר מספר ימים. ההנהלה פועלת לגלות את נסיבות הפריצה ואת זהות ההאקרים ולהחזיר את המערכת למסלולה • תורה מה תהא עליה

יוסי שטארק, י"ג חשון תשפ"ב 19/10/2021 20:41

תעלומת מגידי השיעורים אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עולם התורה עוקב בדאגה אחרי ההתפתחויות במערכת הפצת התורה הגדולה בעולם - 'קול הלשון', הסובלת משיתוק מוחלט במהלך הימים האחרונים, מתחילת השבוע הנוכחי.

מערכת 'קול הלשון' - המספקת מדי יום מספר עצום של שיעורי תורה המועברים למיליוני לומדי תורה בכל רחבי היבשת - הצהירה כי "עקב תקלה לא צפויה, בימים הקרובים האתר לא עומד להתעדכן".

ל'בחדרי חרדים' נודע כי מדובר במתקפת סייבר, שהביאה את מנהלי המערכת להחליט על השבתת המערכת עד לבירור נסיבות התקיפה, ואת זהות התוקפים.

השבתת המערכת נועדה למנוע נזקים ארוכי טווח על אינספור התכנים שהועלו במהלך השנים. כעת פועלים להחזיר את המערכת למסלולה התקין.

מרביצי תורה ששוחחו עם 'בחדרי חרדים' מספרים כי מדי יום מעלים את שיעורי התורה למערכת, אבל בימים האחרונים הופתעו לגלות כי המערכת לא מתעדכנת וכי לא ניתן להאזין לשיעורים חדשים.

מקורבים לגדולי המשפיעים - המשדרים את השיעורים הפופולריים, שזוכים לעשרות אלפי האזנות מדי יום - עודכנו כבר בתחילת השבוע כי נוצרה תקלה לא צפויה, אך התבקשו לשדר את השיעורים כרגיל. "החומר החדש בשידור חי עובד בטלפון וידאו, רק לא נשמר ולא עולה", מסביר ל'בחדרי חרדים' אחד המקורבים לאחר מגדולי מגידי השיעור.

יצוין כי נכון לשנת תשפ"א היו באתר ארגון 'קול הלשון' מעל שלושה מיליון שיעורי אודיו, ולמאות אלפי שיעורי וידאו הניתנים על ידי מגוון גדול של רבנים, ומיועדים לגברים, נשים וילדים.

מדובר במערכת תוכן פופולרית בכל רחבי תבל, כאשר השיעורים נאמרים ב-18 שפות כדי להפיץ את בשורת היהדות בכל חלקי העולם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. "מליוני צופים ומאזינים"? נו, באמת. לר צריך להגזים.  (ל”ת)

  חיים דב

  • למה בדיוק אתה חושב שזה מוגזם?? 


 2. בגלל שיעורי הגר"ש אלתר שמשודרים בלי הגבלה בקול הלשון  (ל”ת)


 3. הכל עובד מצויין, סודרה הבעיה  (ל”ת)

  נתי

 4. כן מליוני מאזינים תתפלא לשמוע שיש עשרות מגידי שיעור שמכינים את השיעור מקול הלשון  (ל”ת)


 5. פחחחח  

  חנה

;