1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

הארגון שתומך ברפורמים יארח את משה גפני

בוועידה הממומנת על ידי הקרן החדשה לישראל שתומכת כספית בארגונים הרפורמים הנלחמים בציבור החרדי, צפוי להשתתף יו"ר סיעת 'יהדות התורה', שכבר עורר בעבר סערה בהשתתפותו בכנס של עיתון 'הארץ' • כל הפרטים על הכנס והסערה

ארי קלמן, י"ד חשון תשפ"ב 20/10/2021 19:19

הישבו שניהם יחדיו? משה גפני משה גפני צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

הישבו שניהם יחדיו? ברקע המאבק החרדי הבלתי פוסק כנגד כניסת התנועה הרפורמית לארץ, צפוי יו"ר יהדות התורה, חבר הכנסת משה גפני לשתף פעולה עם הגוף המממן את המאבק הרפורמי.

מדובר בוועידת ישראל לדמוקרטיה שארגן עיתון 'הארץ'. בעבר השתתף גפני בכנסים של העיתון לאנשים חושבים ועורר סערה, בשל אמירות פוליטיות מהן השתמע הזדהות עם השמאל. אלא שהפעם מדובר בכנס שונה מהכנסים הקודמים, שכן הקרן החדשה לישראל היא נותנת החסות לוועידה. לצד מימון הכנס, הקרן ידועה כמי שעומדת מאחורי ארגונים רפורמים הנאבקים בשנים האחרונות לקבל הכרה בישראל, תוך מאבק בלתי פוסק ביהדות המסורתית.

ממסמך שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' עולה כי רק בשנה שעברה העבירה הקרן תקציב של כרבע מיליון דולר ל'תנועה המסורתית הקונסרבטיבית'. לצד כל זאת, הקרן עומדת מאחורי ארגונים רבים הנאבקים על שינוי זהותה היהודית של המדינה, תוך דגש על מאבק בציבור החרדי. כך למשל, ב-2017 חשפנו כי הקרן החדשה לישראל העבירה באותה שנה מעל 34 מיליון דולר ל-36 ארגונים ועמותות שחרטו על דגלם מאבק בציבור החרדי. בין הארגונים: האגודה ליוצאים בשאלה - הלל; מרכז צדק לנשים שפעל לבטל את דרך מהדרין במירון; המרכז הרפורמי לדת ומדינה, שבאותה שנה אף עלה בקמפיין ענק בו קרא לנשים שלא להחליף מושבים במטוס לבקשת חרדי; ארגון חדו"ש הנאבק רבות בציבור החרדי ועוד שלל ארגונים שעמדו מאחורי הפורום לשוויון בנטל שפעל נגד חוק הגיוס.

יצויין, כי בוועידה לא צפויים לדון בנושא הציבור החרדי, כך שיו"ר סיעת 'יהדות התורה' אמור להשתתף בה במסגרת ראיון עם הפרשנית הכלכלית של 'דה מרקר' מירב ארלוזרוב. עם זאת בכירים מהציבור החרדי והדתי המנהלים מאבק יומיומי בחדירת התנועות הרפורמיות לארץ הביעו את כעסם על השתתפות דמות כה בכירה בפוליטיקה החרדית בוועידה הממומנת על ידי הגוף שעומד מאחורי הארגונים הרפורמים בארץ.

ח"כ משה גפני סירב להגיב לבקשת ׳בחדרי חרדים׳.

מתנועת 'אם תרצו' נמסר בתגובה: "אין שום סיבה שח"כ גפני ישתתף בועידה בחסות הקרן שפועלת נגד הציבור שלו, נגד חיילי צה"ל ונגד מדינת ישראל וזהותה היהודית. הקרן מממנת ארגונים רפורמיים ומקדמת יהדות רפורמית בישראל. מוטב שיודיע מיד על ביטול השתתפותו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אצל גפני אין אידאולוגיה, רק כסף  

  שריר

  • ולך יש כמובן אידיאולוגיה, לזלזל וללעוג. אשריך שאתה לא מזגזג ונאמן לאידיאולוגיב שלך! (ל”ת)


 2. גפני חייב לעוף מהכנסת. צריך להראות לו את הדלת החוצה.  (ל”ת)

  מיכאל

 3. גפנ"י = גיזוענט, פרנוסה, נחת יהודי  (ל”ת)


 4. העיקר שקרא לבנט להוריד כיפה  (ל”ת)

  ליטאי

 5. שומו שמים!  


 6. אם הוא משתתף לא אומר שהוא בדעות שלהם  (ל”ת)


 7. גפני ראשי תיבות גיזוענט,פרנסה,נחת יהודי  (ל”ת)


 8. נושא דגל השקפת הרב שך  


 9. סמרטוט  

  מואס בפוליטיקאים

 10. אחרי כל הדיונים לכאן ולכאן ח"כ גפני כפוף אך ורק לגדולי ישראל וכנראה יתיעץ עמהם וכפי שיורו לו כך ינהג!  (ל”ת)

  אע

 11. נעבעך עד לאיפה הוא התדרדר? כל מילה מיותרת  (ל”ת)

  'עח

 12. והאדם הזה בטוח שיש לו דעת תורה מאיפה ?  

  שלום

 13. אמור לי מי חבריך...  (ל”ת)

  חיים

 14. טוב אין שם עצניקיים זה בסדר הם לא נגד הגיוס...  (ל”ת)

  עיח

 15. גפני נא לא לזרות פרש בעיני הציבור - רפורמים זה אסור נקודה  (ל”ת)

  אליהו

 16. במסגרת ראיון עם מירב ארלוזורוב - שהיא שונאת חרדים אובססיבית ביותר.  


;