1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

הפרשן החרדי: "חד פעמי וחרדים זה בילד אין" • צפו

הפרשן ישראל כהן הסביר לצופי 'ערוץ 13' את הסערה בציבור החרדי סביב הגזרה האכזרית של שר האוצר אביגדור ליברמן - מיסוי על כלים חד פעמיים | "החד פעמי הפך להיות חלק משגרת החיים בציבור החרדי" | צפו

מאיר גלבוע, י"ד חשון תשפ"ב 20/10/2021 22:00

גזרת ליברמן ‏‏הפרשן ישראל כהן מתארח אצל מתן חודרוב ‏‏הפרשן ישראל כהן מתארח אצל מתן חודרוב צילום: צילום מסך

בעקבות הפרסום ב'בחדרי חרדים' על היערכות נרחבת בעולם החרדי לקראת העלייה החדה במחירי הכלים החד-פעמיים שצפויה בתחילת החודש הקרוב, התארח העיתונאי והפרשן ישראל כהן בתוכנית 'שש עם מתן חודרוב' והסביר לצופים עד כמה קשה הגזרה שהשית ליברמן על הציבור החרדי ואת משמעותה.

בעקבות הגזירה: במגזר החרדי מסתערים על החד פעמי

"בישיבות ובחצרות האדמו"רים משתמשים הרבה בחד פעמי", הסביר כהן לחודרוב, "כמו שראינו בציוץ של ויסברג על ישיבת 'אור ישראל', ישיבה נחשבת מאוד". חודרוב תהה מדוע צריך כמויות גדולות כ"כ של כלים חד פעמי. "תבין, החרדיות והחד פעמי זה בילד אין, זה הולך ביחד. באירועים בטישים בשולחן שבת משתמשים בזה". 

כהן הסביר כי מדובר במשפחות ברוכות ילדים ובשבת שימוש במדיח, כמו שהציע ליברמן, לא בא בחשבון. "תחשוב סעודת שבת עם 30 בני משפחה, האישה אח"כ צריכה להדיח את כל הכלים". "לכן" מסביר כהן, "החד פעמי הפך להיות חלק משגרת החיים בציבור החרדי".

חודרוב שאל מדוע משבר האקלים לא מעניין את המגזר החרדי. "הייתה כתבה של חיים לוינסון ב'הארץ' שהסביר כי הציבור החרדי הוא הציבור הכי ירוק בישראל, גם בגלל שמירת השבת", השיב כהן.

"קחו את זה צעד קדימה", פנה חודרוב לכהן, "וותרו על החד פעמי". "אם ליברמן היה באמת רוצה לעשות שינוי", השיב כהן, "הוא היה מוצא דרך להגיע אל הציבור החרדי באמצעות הסברה, לא בדרך הזאת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ליברמן הוא שור מועד לפורענות.  (ל”ת)


 2. ליברמן אתה כאלב  (ל”ת)


 3. אדון ליברמן אתה לא תחליט באיזו צלחת מאכל או באיזה כוס נשתה. לך לישון על האף אתה עייף אתה רק נראה בולדוזר אבל אתה לפלף  (ל”ת)


 4. במקום להעלות את מחיר החד פעמי המזיק לעולם יש לסבסד את הסוג המתכלה..  (ל”ת)


 5. בילד אין? למה, איפה זה כתוב? מי העצלן שהכניס לכם את זה לראש עד שאפילו את שבת קודש אתם מבזים עם כלי פלסטיק? ניחא, האמא שקשה לה עם 12 ילדים, אבל למה גם הגברים? למה הילדים לא עוזרים? למה לחנך לעצלנות ונצלנות?  (ל”ת)

  פרץ

  • אתה כנראה גבר שיושב בבית רגל על רגל ולא עושה כלום לנו הנשים יש לנו מספיק כלים לשטוף עוד לפני הצלחות הכוסות והסכו"ם  (ל”ת)


  • דברים כדורבנות 

   כל מילה אמת

 6. חילול השם מטורף..ופגיעה בעצמנו נטו!  

  יוסי

 7. אין בעיות בעולם רק חד פעמי  (ל”ת)


 8. למי יש בבית מקום למדיח אנחנו לא גרים בווילות  (ל”ת)


;