1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. מיוחדים

'נתניהוז': הספר שלועג למשפחת נתניהו הגיע לארץ

ספר חדש שמציג את סיפור חייו של פרופ' בן ציון נתניהו ובז לעבודתו האקדמאית ולאופיו יצא בימים אלו בישראל. הספר, שנע בין מציאות לבדיה, נכתב ע"י סופר יהודי-אמריקאי מניו יורק בשם ג'ושוע כהן

מאיר גלבועט"ו חשון תשפ"ב 21/10/2021 09:15

ההוצאות בישראל חששו בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ספר חדש בשם 'נתניהוז' שיצא לאחרונה בניו יורק פרי עטו של סופר אמריקאי-יהודי בשם ג'ושוע כהן, עוסק בבן ציון נתניהו, אביו של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, ומציג אותו באופן נלעג. הספר יצא אמש (רביעי) למכירה בישראל בשפה העברית.

לפי הפרסום, אף הוצאה לאור בישראל לא הסכימה לקחת על עצמה את הוצאת הגרסה העברית לספר מחשש לתביעות, למעט הוצאה אחת.

הספר שמציג את סיפורו של בן ציון נתניהו בסיפור שנע בין מציאות לבדיה, זכה לשבחי המבקרים בארה"ב. הבעלים של ההוצאה בישראל עודד כרמלי סיפר ל'N12' כי "בניו יורק טיימס, בגרדיאן, מהללים אותו כאחד הספרים הטובים והרלוונטיים בשנים האחרונות. לכן, כשההזדמנות נקרתה בפניי לא היססתי. ידעתי שיש כאן ערך ספרותי והסיפור הזה צריך להגיע לישראלים". 

עטיפת הספר בעברית. עיצוב כריכה: עידן אפשטיין

לדברי כרמלי, היו הוצאות ספרים רבות שדחו את הספר. "אני יודע על כמה. העורכים רצו, המחלקות המשפטיות פחות, לא רצו לגעת בזה בגלל הנושא. אני חשבתי שזו בושה וחרפה, אם ספר יצליח בכל העולם ורק לא בישראל.

הסופר עצמו, ג'ושוע כהן, שוחח עם עיתון הארץ והביע את סלידתו מפרופ' בן ציון נתניהו. לדבריו בנו בנימין, סיגל את הרגליו המגונים. "אני חושב שבנציון היה המאסטר של עיוות ההיסטוריה לצרכים פוליטיים. מי שלא ביקש להיות היסטוריון של ספרד במאה ה–15, אלא של איך ספרד במאה ה–15 מתקשרת לנאציזם ולאיום הערבי של המאה ה–20".

לדברי כהן, "אני חושב שזה מה שבנימין נתניהו למד מאביו — איך למצוא דפוס היסטורי של אירועים ולהצדיק באמצעותו את הצורך של היהודים להגן על עצמם במדינה היהודית העכשווית, לנצל את הסבל היהודי לצורך הצדקת פעילות פוליטית וכתירוץ להווה. אפשר לראות את זה בכל מקום: מול חמאס ואולי בדוגמה המובהקת ביותר, בפעילות שלו נגד הגרעין האיראני".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שמאל מעוות.  


 2. עוד חכמולוג נולד  (ל”ת)


 3. ספר של יהודי אוטואנטישמי שמנוצל היטב על ידי אנטישמים  

  חנניה

 4. חמור  (ל”ת)


 5. איכס...הוא אדם נפלא  (ל”ת)


 6. הסופר הזוי ולא מבין את משמעות המילה יהודי  (ל”ת)

  אביב

 7. דת השמאלנות  


 8. איכס כמה סיאוב כמה ריקבון כמה טירוף כמה רועעעעעעעעעעעעע  (ל”ת)


 9. מה רוצה החמור הזה???  (ל”ת)


 10. איזו סטירה לוגית בהשלכות של ה"סופר"....  

  אביב

 11. נחמד  

  ביפי

 12. שמאל עלוב  


;