1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הסלמה: בסיס של הקואליציה הבינלאומית נגד דאעש הותקף

העיתון אל-ערבי אל-ג'דיד מדווח ממקורותיו כי בסיס א-תנף של הקואליציה הבינ"ל נגד דאעש בהובלת ארה"ב, בגבול בין סוריה לעיראק הותקף אתמול באמצעות מל"טים שזהותם לא ידועה  

יענקי פרברט"ו חשון תשפ"ב 21/10/2021 12:32

איתות איראני לישראל אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

העיתון הלבנוני אל-אח'באר המזוהה עם חיזבאללה מדווח הבוקר כי כוחות של "בנות הברית" של משטר אסד (שם קוד למיליציות פרו איראניות), ביצעו מתקפה אמש על בסיס אמריקני א-תנף בגבול סוריה - עיראק בתגובה לתקיפה שיוחסה לישראל לפני כשבוע בתדמור, מזרחית לעיר חומס שגבתה הרוגים ופצועים משורותיהם.

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם המזוהה עם האופוזיציה ויושב בבריטניה גם כן דיווח על פיצוצים בבסיס. לפי ההערכות, כתוצאה מתקיפה שכוונה נגדו מהאוויר.

בעיתון הזכירו כי אותם כוחות הבטיחו להגיב על התקיפה, שלפי משטר אסד, נעשתה מהמרחב האווירי של הבסיס האמריקני א-תנף. כך דיווח רועי קייס ב'כאן חדשות'.

גורמים צבאיים במחנה הפרו איראני הסבירו כי התקיפה שיוחסה לישראל בשבוע שעבר לא הייתה שגרתית, והאינדיקציות הן שהיא הייתה תקיפה משותפת עם ארה"ב והיא לא נועדה לפגוע במחסני נשק או משלוחי נשק, אלא כוונה לחדרי מגורים של הכוחות במחנה הפרו איראני, בנוסף למטבח אוכל וחניון של רכבים צבאיים: "זו חצייה של הקווים האדומים וניסיון לפגוע ישירות כדי להרוג".

בעיתון הלבנוני דווח כי יש מגמה כללית בקרב הכוחות הצבאיים בסוריה המשתייכים למחנה הפרו איראני, עוד לפני התקיפה האחרונה שיוחסה לישראל, להשתחרר מהמגבלות הצבאיות שמנעו מהם להגיב על תקיפות בשנים האחרונות. עוד נכתב בעיתון כי הגיעה העת לשרטט משוואות הרתעה חדשות עם ישראל וארצות הברית ולהגיב על תקיפות ישירות שגובות קורבנות בקרב הכוחות.

העיתון גם דיווח שבשבועות האחרונים התנהלו מגעים והתקיימו פגישות בין הקודקודים של המחנה הפרו איראני בביירות, דמשק ובטהראן והוחלט להגביר את הנוכחות של הכוחות הפרו איראניים ברחבי סוריה אחרי שמספרם פחת בשנה האחרונה. בין השאר צוין כי אותם כוחות הגבירו את התפרסותם בעמדות ישנות ששהו בהן ברחבי סוריה וגם תפסו עמדות חדשות, כולל בדרום המדינה, כאשר לראשונה מאז 2018 נשלחו לשם כוחות פרו איראניים שליוו את צבא סוריה באופן גלוי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;