1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

בד"ה: הטוען הרבני הלך לעולמו בשבת קודש

בשבת נפטר הרה"ח ר' עזריאל ליפל ז"ל, מוותיקי הטוענים הרבניים ומחשובי חסידי סטריקוב, היה בן 73. הלוויתו הערב ב-22:30 מביתו ברחוב רבינא 5 בבני ברק לבית החיים פוניבז'

משה ויסברג, י"ז חשון תשפ"ב 23/10/2021 20:43

מחשובי החסידים הרה"ח רבי עזריאל ליפל ז"ל הרה"ח רבי עזריאל ליפל ז"ל צילום: משה גולדשטיין

ברוך דיין האמת: מבית החולים שיבא בתל השומר מגיעה הבשורה הקשה על פטירתו של הרב החסיד רבי עזריאל ליפל זצ"ל, מחשובי חסידי סטריקוב וטוען רבני וותיק במשך עשרות שנים, בעקבות דימום בראשו בשבוע האחרון והוא בן 73 בפטירתו.

המנוח ז"ל נולד בכ"ה חשוון תש"ט, לאביו הרה"ח רבי יהודה לייב ליפל ז"ל מחיפה, ולאמו מרת דבורה ע"ה, מחסידי סטריקוב שניצלו מהשואה. 

בבחרותו למד בישיבת סלבודקה בבני ברק, שם היה לתלמיד מובהק של ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו וראשי הישיבה. 

בהגיעו לפרקו נישא לרעייתו מרת שרה שתחי', בתו של הרה"ח רבי מיכאל הופמן ז"ל, מחשובי חסידי גור. לאחר נישואיו קבע את מקום מגוריו בעיר בני ברק ולמד בכולל 'בית יהודה' אצל הגאון רבי יחיאל מיכל פיינשטיין זצ"ל.

ר' עזריאל היה קשור בלו"נ לאדמו"ר מסטריקוב זצ"ל וכן לאדמו"ר מסטריקוב שליט"א. היה מחשובי החסידים בחצר החסידות ומעולם לא פספס תפילה או מאורע קודש בחצר החסידות.  

המנוח ז"ל בהכנס"ת לבית מדרשו של הרבי מסטריקוב (שנראה מאחור). צילום: יעקב נחומי, פלאש 90.

המנוח היה דמות מיוחדת של הארת פנים, היה אדם תורני ותלמיד חכם שכל כולו תורה וחסידות הוא סיים את הש"ס בחייו כמה פעמים, היה מפורסם כטוען רבני בכיר שתחת ידיו עברו אלפי תיקים בהם ייצג את לקוחותיו בנאמנות, במסירות ובישרות. הוא גמל חסד בגופו ובממונו.  

לפני מספר שנים תרם המנוח ספר תורה לבית המדרש של חסידי סטריקוב לזכרו של בנו הבחור החשוב יוסף ז"ל, שנפטר בחיי חיותו לפני כעשור. כל ימיו שש ושמח בהתפתחות חצר הקודש סטריקוב, בשמחת תורה האחרון שש ושמח במחיצת האדמו"ר והחסידים במשך כל ההקפות והשולחן הטהור.

זכה והותיר אחריו דור ישרים מבורך, בנים ובנות, חתנים וצאצאים הממשיכים בדרכו. בין בניו: בנו הגדול הוא הטוען הרבני הרב משה ליפל, ובנו איש העסקים ר' איציק ליפל מחברת גרינפל יזמות ובניה.

מסע הלוויה הערב (מוצאי שבת קודש, פרשת וירא) בשעה 22:30, מביתו ברחוב רבינא 5 בבני ברק, לבית החיים של נציבי ישיבת פוניבז', שם ייטמן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הרבי זיע"א לא התנהג בקנאות בכלל  

  סטריקובר

 2. נפלה עטרת ראשינו  

  דיין

 3. אין טוען רבני בלי קופה של שרצים מאחוריו  (ל”ת)


 4. למד בישיבת היישוב החדש  (ל”ת)

  מאיר הגר

;