1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

ראש חטיבת המחקר במוסד לשעבר: איראן בדרך לפצצה גרעינית

סימה שיין ששימשה כראש חטיבת המחקר במוסד הסבירה היום על הצעדים של איראן לקראת השלמת תהליך הגרעין שלה. רמת הפיקוח ירדה דרמטית ואיראן מנצלת זאת על מנת לעלות את קצב העשרת האורניום. "זהו איום אסטרטגי מן המעלה ראשונה"

יוסי ריינר, י"ח חשון תשפ"ב 24/10/2021 17:55

איום אסטרטגי אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: Pixabay

 "אין ספק שאיראן התקדמה מאז היציאה מהסכם הגרעין, לקראת ייצור פצצה גרעינית", אומרת סימה שיין ראש חטיבת המחקר במוסד לשעבר בפודקאסט של יוסי הדר.

שיין, שאף שימשה בין היתר כראש אגף איראן במשרד לנושאים אסטרטגיים, הסבירה כי אחרי היציאה מההסכם, איראן החלה להעשיר אורניום ל-60% ורמת הפיקוח עליה ירדה. "להבדיל מבעבר, היום אני מוטרדת מהגרעין האיראני, זהו איום אסטרטגי מן המעלה הראשונה".

עוד אמרה ליוסי הדר כי מבחינה טכנית, כמות החומר שבידי איראן מספיקה לפצצה גרעינית אחת, אבל ההחלטה לייצר כזו היא החלטה פוליטית – וטהרן עדיין לא נמצאת במקום הזה. "לישראל יש אופציה צבאית מול הגרעין האיראני, וברור לכל שהיכולת האמריקנית גדולה עוד יותר, אבל הדרך הטובה ביותר לעצור את איראן היא דרך הסכם. לוחמת הסייבר והחיסולים יכולים לעכב, אך לא למנוע, מאיראן לייצר פצצה גרעינית", הוסיפה.

שיין גם מתחה ביקורת על ראש הממשלה נפתלי בנט ועל קודמו בתפקיד, בנימין נתניהו, בטענה שהם ואחרים חשפו פעולות מוסד בנושא: "זו טעות, החשיפה הזו מיותרת. כוחו ועוצמתו של המוסד גבוהים יותר כשהכל חשאי. כולם יודעים שהמוסד הוא אחד מגופי הביון הרציניים בעולם". שיין ציינה כי "אסור לנו להכיל איראן גרעינית, אחרת גם סעודיה ומצרים עלולות להתקדם לייצור נשק גרעיני".

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. גדולי הצדיקים כבר אמרו שואה יכולה לקרות מחר בבוקר.......כשעם ישראל עוזב את התורה מתחייב כליה כתוב במזוזות שלנו בקריאת שמע שאומרים כל יום םעמיים באהבה................  (ל”ת)


    • 2000 שנה העם סובל למרות שרוב הזמן שמר תורה ומצוות (ל”ת)


;