1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

בהשתתפות החזן אברמסון: ניצול השואה הכניס ספר תורה לזכרה של אשתו

בדינר השנתי של חב"ד בניו ג'רזי, ניצול שואה בן 95 הכניס ספר תורה לזכר אשתו המנוחה. הוא אף ייצר צמידים מזהב טהור לילדיו ולנכדיו עליהם טבוע המספר שחרטו הנאצים על ידו | החזן אברמסון שלקח חלק באירוע: "הוא מעורר עבורי השראה"

מאיר גלבוע, י"ח חשון תשפ"ב 24/10/2021 18:04

"מעורר השראה" ניצול השואה מוסברג לצד החזן אברמסון ניצול השואה מוסברג לצד החזן אברמסון צילום: באדיבות המצלם

אורח הכבוד שהגיע להתארח בדינר השנתי שהתקיים בסוף השבוע האחרון בחב"ד ניו ג'רזי, הוא אד מוסברג, ניצול שואה בן 95, ניצול מחנות אושוויץ, מטהואזן ופלאשוב. סיפור חייו מעורר השראה, ובאירוע שהתקיים בסופ"ש האחרון הוא הכניס ספר תורה לזכרה של אשתו, ססיל מוסברג ע"ה, שנפטרה לפני כשנה.

מוסברג ייצר צמידי זהב טהור לעצמו, לילדיו ולנכדיו עם המספר שטבוע לו על היד מהנאצים ימ"ש. מוסברג העניק צמיד דומה לבמאי היהודי-אמריקאי סטיבן ספילברג, שביים בין השאר את הסרט 'רשימת שינדלר' על השואה והקים מפעל הנצחה חשוב מאין כמוהו לזיכרון השואה וסיפוריהם של ניצולים רבים.

המכנה המשותף שלהם הוא הרצון לשנות את העולם למקום טוב יותר ולחנך לזיכרון השואה. בדינר שנערך בסופ"ש האחרון בניו ג'רזי, הגיע מישראל להשתתף בטקס גם החזן שי אברמסון. בין השניים, אברמסון ומוסברג, נוצר קשר מיוחד ומרגש. הם הכירו לראשונה במשלחת ידידי יד ושם בגרמניה, ומאז הם בקשר צמוד, למרות המרחק.

"מדהים אותי בכל כך הרבה מובנים מסלול חייו המפותל והקשה שעבר אד לאורך חייו. אמר אברמסון בהתרגשות והוסיף: "הוא מעורר עבורי השראה רבה, והוא סמל והוכחה בשבילי ובשביל עוד רבים שהשמים הם הגבול".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. איזה אדם מיוחד. שיהיה בריא  (ל”ת)


;