1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

הישג לחרדים: יעדי הבנייה ביו"ש יוגדלו

לאחר עיכובים והגשת אלפי הסתייגות, מנכ"ל משרד השיכון והבינוי הגיע לוועדת הכספים והתחייב להגדלת יעדי הבנייה להשכרה ארוכת טווח גם בהתנחלויות | גם החרדים יהנו: "אוכלוסיות שמעולם לא נכנסו לפרויקטים של דיור ארוך טווח"

יאיר כלפה, י"ח חשון תשפ"ב 24/10/2021 23:19

אלפי דירות להשכרה העיר חריש העיר חריש צילום: פלאש 90

לילה ארוך במשכן: מנכ"ל משרד השיכון והבינוי אביעד פרידמן התחייב הערב (ראשון) להגדיל את יעדי הבנייה להשכרה ארוכת טווח גם בהתנחלויות, זאת לאחר שהוגשו אלפי הסתייגות.

לאחר שבתחילה, הוחרגו יישובי יהודה ושומרון מחוק עידוד בנייה להשכרה ארוכת טווח, אשר מקודם במסגרת חוק ההסדרים, חברי האופוזיציה ינון אזולאי מש"ס ובצלאל יואל סמוטריץ יו"ר 'הציונות הדתית', הגישו אלפי הסתייגות ובשל כך התחייב מנכ"ל המשרד להגדיל את יעדי הבניה גם בהתנחלויות, כשגם החרדים ירוויחו.

"תודה למנכ"ל משרד השיכון אביעד פרידמן על העבודה המשותפת והמאומצת להגיע לפתרון שיביא לשינוי חיובי ומשמעותי ליהודה ושומרון", מסר חבר הכנסת ניר אורבך. "אני מברך על ההישג ומצפה להמשך שיתוף הפעולה בין כל הגורמים להמשיך ולהביא בשורות ליהודה ושומרון".

ניר אורבך. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90.

פרידמן אמר בוועדה: "בעקבות פנייתו של אורבך לשר אלקין הגענו לפתרונות גם בביצוע וגם בתכנון - בשנת 2022 נעשה שנה היסטורית ונגיע ל6.5 אלף דירות בדירה להשכיר ולהכניס גם את יו"ש וגם את האוכלוסיה החרדית".

"מדובר באוכלוסיות שמעולם לא נכנסו לפרויקטים של דיור ארוך טווח", אמר בדיון אשר התקיים בוועדת הכספים, בניהולו של חבר הכנסת אלכס קושניר.

ח"כ סמוטריץ' הגיב להישג ואמר: "שנלחמים על משהו צודק, מנצחים. ביו"ש ישנה מצוקת דיור להשכרה וגם שם התושבים זכאים שהמדינה תפעל להוזלת יוקר הדיור. אני מודה לשותפי למאבק הצודק הזה, ח"כ אזולאי, ליו"ר הוועדה ולמנכ"ל משרד השיכון שגיבשו פתרון. לא אתן שיפלו את תושבי יו"ש".

ינון אזולאי\\צילום: פלאש 90

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זה הבטחות בעל פה או על הנייר...???  

    יחי ההבדל....

  2. איך זה בדיוק היישג? ממשלה הזאת מבטלת בנייה לחרדים במרכז וששולחת אותם לגור עם הבדואים, למי שלא יודע ומבין, תושבי הדרום סובלים מהם מגניבות וביצוע מעשים אכזריים בנשים וילדות קטנות, זה הישג זה?! מי מממן אתכם? בנט??  (ל”ת)


;