1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

פרוש זעק לאפליה: "הערבים לא נושאים בנטל ומקבלים עשרות מיליארדים"

ח"כ מאיר פרוש תקף במליאת הכנסת את חברי הממשלה ואמר: "הערבים לא נושאים בנטל ומקבלים עשרות מיליארדים וכולם שותקים". בדבריו תהה על הצביעות המאפיינת את התנהלות הממשלה, "שנים שיאיר לפיד שיסה את האוכלוסיה הכללית בציבור החרדי על שאינם משרתים וכעת מעניקים לערבים שאינם משרתים 30 מיליארד שקל" • צפו בדבריו המלאים

קובי עוזיאלי, י"ט חשון תשפ"ב 25/10/2021 23:56

שיא הצביעות מאיר פרוש מאיר פרוש צילום: ערוץ כנסת

במהלך דיוני מליאת הכנסת ח"כ מאיר פרוש תקף בחריפות את הצביעות הבוטה המשתקפת מהתנהלות הממשלה הנוכחית. לדבריו, במשך שנים מתנהל מסע הסתה נגד הציבור החרדי בטענה שבניו נוטלים תקציבים אך אינם משרתים בצבא ונושאים בנטל, אך כעת ללא בושה מעניקה הממשלה 30 מיליארד שקל לערבים שאינם משרתים ולגודל האבסורד; מי שמעז לפתוח את הפה ולדבר על זה - מנודה לאלתר.

בדבריו אמר, "מה היה תוכן נאומיו של לפיד במשך השנים? במה הוא שיסה את הציבור הכללי נגד ציבור החרדי? הוא היה אומר מעל כל במה, 'אנחנו לא רוצים שתחיו על חשבוננו, תלכו לעבוד, תלכו לצבא, למה אתם מתנהלים כמו פרזיטים, למה אתם לוקחים כסף מהמדינה. בשביל מה נתניהו נותן לכם כסף'.

"לפיד היה צווח בכל הזדמנות: 'למה נותנים לכם כסף לישיבות ולכוללים, הרי אתם לא משרתים בצבא ולא נושאים בנטל'.
הטענה העיקרית שלהם הייתה שמאחר ולא משרתים ואין שוויון בנטל, אז אין הצדקה לתת לחרדים תקציבים", תקף פרוש.

בדבריו ביקש מהנוכחים לתאר איזו הסתה אדירה היתה מתחוללת בתקשורת לו הממשלה היתה מעניקה תקציב דומה לציבור החרדי.

לדברי ח"כ פרוש: "כעת יש ממשלה וראש ממשלה חליפי, שהוא מנהל את העניינים כי יש לו 18 מנדטים, והולכים לתת לציבור הערבי 30 מיליארד שקל. לא שעיני צרה בכסף הזה. אך תארו לעצמכם את הכותרות והנאומים של יאיר לפיד, במידה והחרדים היו מקבלים 30 מיליארד שקל, כאשר מדובר על מפלגות יהדות התורה וש"ס, שהם הרבה יותר מנדטים מ – 4 מנדטים של רע"מ".

"אני בא ושואל: איך נותנים 30 מיליארד שקל לערבים, הרי הם לא משרתים בצבא, אין אצלם שוויון בנטל, הם גם פוגעים במי שמשרת בצבא, איך להם השמאל נותן סכום כזה, איך אף אחד לא מגיש בג"צ על זה. איך זה עובר בשוויון נפש".

"יש עתיד וכל הקבוצה הזו, שיסו את כל המדינה, על כך שנתניהו נותן לחרדים ללא שיש שוויון בנטל, כעת הם לא מתביישים לתת סכום של 30 מיליארד שקל, לקבוצה שלא רק שהם לא משרתים, מי שרק מעז לדבר על זה - מנודה". כך חבר הכנסת מאיר פרוש, יו"ר סיעת שלומי אמונים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מרץ תמיד היו פוי  (ל”ת)


 2. מי  

  יהודי

  • מה אתה ליצן ? לא תהיה כהנת כפונדקית 

   זאב

 3. ממשלה של הערב עם ישמעאל הרבה מזרחיסטים מפסיקים לומר הלל ביום העצמאות  (ל”ת)

  ממששת אפסים

  • מעניין שהמולדת באירופה מחכה לחרדים.... 

   שריר

 4. הכל אנחנו אשמים- השמאל בא מאיתנו. חנפנים  

  שיבוא כבר המשיח

 5. מה אתה רוצה ממשלה שמאלנית? ממשלה אנטישמית !!  (ל”ת)


  • האירוניה 

   רחל

;