1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

בקואליציה הגיעו לסיכומים: תקציב הישיבות יקוצץ ב-54 מיליון ש"ח

ימים לפני העברת התקציב, בקואליציה הגיעו היום לסיכומים בנוגע לתקציב המדינה שנפגע מאוד בשנים האחרונות בצל הקיפאון בממשלה והחוסר בתקציב, כשבזמן הזה הישיבות חוו דווקא גידול במספרים. התקציב יעמוד על 1.17 מיליארד ש"ח, קיצוץ של 54 מיליון שקל מ-2019

ארי קלמן, כ' חשון תשפ"ב 26/10/2021 18:20

"עושים עלינו סיבוב" בחורי ישיבות בחדר אוכל בחורי ישיבות בחדר אוכל צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

לקראת העברת התקציב בשבוע הבא, בקואליציה הגיעו לסיכומים גם בנוגע לתקציב הישיבות, תקציב שנפגע בשנים האחרונות מאחר ולא עבר תקציב. בסיכומים נעשה ניסיון להשוות את הסכום לתקציב משנת 2019 שעמד אז בשיא מכל הזמנים.

תקציב הישיבות מבוסס על חלק שנמצא בבסיס תקציב המדינה, והשאר מגיע מכסף קואליציוני או מקופסאות תמיכה חריגות שמשוחררות על ידי הממשלה לעיתים קרובות.

בסיס התקציב קוצץ, מאז שנת 2019, ומאז לא עבר תקציב, והממשלה פעלה על פי תקציב המשכי שמקוצץ בעשרות אחוזים, וכך גם הכסף הקואליציוני הפסיק - בו בזמן שעולם הישיבות דווקא רואה גידול.

היום (שלישי) הודיע יושב ראש ועדת הכנסת חבר הכנסת אורי אורבך (ימינה) כי הוא הגיע לסיכום על הסכום הסופי של תקציב הישיבות לשנת 2021 ולשנת 2022.

על פי הסיכום, תקציב הישיבות יעמוד על סך 1.17 מיליארד שקל, בעוד שבשנת 2019 הוא עמד על סך 1.224 מיליארד, בסך הכול מדובר על קיצוץ של 54 מיליון שקל.

בימינה ובמוסדות הציונות הדתית מציגים את הסיכום כהישג, כך הם טוענים כי מדובר בקיצוץ של 5% בלבד, לטענת גורמים בימינה, "החכים החרדים אמרו לנו לפני כחודש שאם נביא את הסכום שהצלחנו להביא אם יורידו בפנינו את הכובע".

חבר הכנסת משה גפני שריכז במשך שנים את כל נושא תקציב הישיבות, תקף את אורבך, "שלא יספרו לכם סיפורים", אמר גפני והוסיף כי "כל אחד עושה סיבוב על תקציב הישיבות, אבל בסוף יש קיצוץ של 54 מיליון שקלים ביחס לשנים קודמות, לא כולל הגידול הטבעי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. קיצוצים  


 2. נו, היה שווה לדבוק בנתניהו ולהשאר באופוזיציה?  

  אברהם

  • עכשיו יראו כל שונאי הדת שהישיבות פורחות וגדלות על אף הקיצוצים (ל”ת)

   צבי

  • מסכים לדבר עבירה 


 3. תחיית המתים  

  מיקי

 4. ממשלת שמד  (ל”ת)

  ממששת האפסים

 5. לבטל את כל הקצבאות לחרדים. זה צו השעה.  (ל”ת)

  למה רק 54 מיליון?

 6. חתול רחוב אחד = אלף אברכים  (ל”ת)


 7. מרבה ילדים מרבה דאגה..ורבת בנים אומללה.  (ל”ת)

  אלון

 8. עדיפות לחתולים מבני אדם  

  אדם

 9. test  

  test

 10. האמת שעדיף להישאר באופוזיציה, גם גדל 1.15 מיליארד גם נכנס לראשונה בתקציב.  

  מנחם

;