1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

מנסור עבאס חשף את המו"מ החשאי עם קיש; הליכוד נטשו בזעם

חבר הכנסת מנסור עבאס חשף במליאה כי ח"כ קיש מהליכוד אמר לו בשיחה ביניהם בבלפור כי הוא זה שכתב את הנאום של נתניהו על השותפות בין הליכוד לרע"מ | הדבר עורר סערה במליאה. לאחר שמספר חברי ליכוד הורחקו בניגוד לפרוטוקול, המפלגה כולה נטשה בזעם

ארי קלמן, כ"א חשון תשפ"ב 27/10/2021 17:25

סערה רודפת סערה מנסור עבאס מנסור עבאס צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דיון שיגרתי שהתנהל במליאה אותו ניהל חבר הכנסת מנסור עבאס מרע"מ, התעורר עימות שיא בינו לבין חברי הליכוד אחרי שעבאס חשף ממושבו בכיסא היו"ר, פגישות שניהל ערב הקמת הממשלה עם אנשי הליכוד במעון ראש הממשלה בבלפור.

"אני מבין את הצורך הפוליטי של הליכוד היום לנגח את הממשלה דרך התנועה האסלאמית, הפסקנו להיות רע"ם, עכשיו אנחנו התנועה האסלאמית", אמר עבאס לחברי הכנסת מהליכוד שניסו להפריע לדבריו.

עבאס הפתיע וחשף כי "את הנאום שקרא אותו בנימין נתניהו בבלפור מולי, על השותפות בין הליכוד לרע"ם וכתב אותו יואב קיש, אני לא אשכח. עכשיו אתם רוצים להציג אותנו כתומכי טרור?", תהה עבאס וסיפר כי "הוא (נתניהו) הקריא לי את הנאום, אני אומר לך איזה נאום נפלא, ואתה (קיש) אומר לי אני כתבתי את זה".

דבריו של עבאס עוררו סערה במליאה, עד שיו"ר הכנסת מיקי לוי הוזעק להחליף את מנסור עבאס, וניסה להרגיע את הרוחות במליאת הכנסת, אך ללא הצלחה.

ח"כ קיש שניהל אז את המו"מ בין הליכוד לרע"מ עלה להשיב לחה"כ עבאס: "מעולם לא ביקשנו מכם להצטרף לממשלת ליכוד", השיב קיש. "תמיד אמרנו לכם שאתם תהיו מעל ה-61.", טען.

במהלך העימות, הוציא היו"ר מיקי לווי כמה מחברי הכנסת מאולם המליאה, מבלי שקרא אותם לסדר כפי שנדרש. בתגובה לכך נטשו כל חברי האופוזיציה את המליאה באקט מחאתי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מאמין לעבאס  


    • באנה יש פה ערבים (ל”ת)

      שוחי

  2. מה שמלמדינו כמה בן גביר וסמוטריץ' הצילו אותנו ואת כל הימין מלשבת עם מחבלים!  (ל”ת)


;