1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

סערה סביב פסילתו של 'אבי כיפת הברזל'

עמיר פרץ, מי שכיהן בשורת תפקידים בכירים בפוליטיקה הארצית והמוניציפלית, נפסל ע"י הוועדה למינויים ציבוריים לתפקיד יו"ר התעשייה האווירית. בתגובה טען יו"ר ש"ס אריה דרעי כי מדובר בעוול שזועק לשמיים. גם בסביבת גנץ לא מתלהבים מההחלטה

יוסף ריס, כ"א חשון תשפ"ב 27/10/2021 22:07

דרעי תוקף את ההחלטה עמיר פרץ עמיר פרץ צילום: Tomer Neuberg/Flash90

וועדת המינויים בראשות השופטת בדימוס בלהה גלאור, פסלה את שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ, מלכהן בתפקיד יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, כשאחד מנימוקי ההחלטה של הוועדה היו שניסיונו בתחום העבודה בין אם בתור פוליטיקאי ובין אם בתור יו"ר ההסתדרות לשעבר, אינם מתגברים על חוסר הניסיון בתחום העסקי הדרוש בתפקיד יו"ר התעשייה האווירית.

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, תקף את ההחלטה וטען כי מדובר ב"עוול שזועק לשמיים". דרעי ציין על עמיר פרץ כי מדובר בניסיון של "ראש עיר מצטיין, יו"ר ההסתדרות, שר ביטחון, ושר כלכלה". ושאל: "אבי כיפת הברזל, לא מתאים לכהן כיו"ר התעשייה האווירית? בושה! אני קורא לשר הביטחון בני גנץ להודיע על מינויו של פרץ לתפקיד כי אין מתאים ממנו".

בנוסף, על פי פרשן ומגיש ynet, אטילה שומפלבי, בסביבת שר הביטחון בני גנץ זועמים על פסילת מינויו של עמיר פרץ לתפקיד וטוענים כי מדובר ב"החלטה שהיא בושה וחרפה. זו גזענות".

גם ח"כ אוריאל בוסו ממפלגת ש"ס התבטא בעניין וטען גם הוא כי מדובר ב"שיקולים גזעניים". עוד הוסיף בוסו כי משונה לו ש"פרץ יכול להביא את מערך כיפת ברזל, אך להיות יו"ר ההסתדרות הוא לא ראוי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עבר מפואר  


 2. שילך למסטר שף  

  יחיימוביץ

 3. עד מתי  

  דוד

 4. מדינה שרק כלפי מחבלים אין גזענות על ידי אותם לבנבנים.  

  יהודי

 5. דרעי אינטרסנט  


  • יש לי בסטה במחנה יהודה עצעה טובה לא ? 


 6. פרץ גרוע - מינוי פוליטי  

  אין קשר לגזענות

;