1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

רשות המיסים עיקלה ב.מ.וו - האח הגיע עם מוט ברזל

במסגרת מבצע מע"מ ארצי עיקלו חוקרי רשות המיסים 47 רכבים בהם רכבי יוקרה, בנוסף לתכשיטים בשווי מאות אלפי שקלים. באחד המקרים, אחיו של בעל חוב איים על החוקרים וניסה למנוע את עיקול הרכב באמצעות מוט ברזל, במקרה אחר, אישה שהציגה עצמה כשכנה התחילה לצעוק ולעורר מהומה במקום, ובמקרה נוסף סירב העוסק למסור את רכבו בטענה כי עליו להקפיץ את נכדיו לגן

חיים שמואלי, כ"א חשון תשפ"ב 27/10/2021 23:32

בעל חוב של 200 אלף ש"ח pixabay pixabay

בעל חוב מכפר עראבה איים וקילל חוקרי רשות המיסים שהגיעו לעקל רכב מסוג ב.מ.וו. בעל החוב, של מעל 200 אלף ש"ח, אף ניסה למנוע בגופו מהכוחות לקחת את הרכב. בנוסף, בהמשך הפעילות הגיעו שכנים מהאזור וחסמו ברכביהם את רכבו של החייב על מנת למנוע את עיקול הרכב. כך דווח היום (רביעי) ב'ynet'.

התקרית אירעה במסגרת פשיטה של חוקרי רשות המיסים שהביאה לעיקול עשרות רכבי יוקרה ועשרות מיליוני שקלים במבצע מע"מ ארצי, כחלק מהגברת הפעילות שלה במאבק בהון השחור ובסרבני המס. במסגרת המבצע, שנערך על ידי משרדי מע"מ השונים ברחבי הארץ בשיתוף היחידה הארצית לאכיפת הגבייה ומשטרת ישראל, נגבו עשרות מיליוני שקלים ועוקלו 47 רכבים, ביניהם גם רכבי יוקרה. בעקבות הפעילות יוגשו בהמשך עשרות כתבי אישום כנגד סרבני מס.

לטענת הרשות, במקביל להתנהגות הפראית של בעל החוב מעראבה, הגיע לזירה אחיו של החייב עם מוט ברזל ואיים על הכוחות, תלש את מספר הרישוי של הרכב ונרגע רק כשהגיעו ניידות משטרה נוספות. לבסוף, לאחר פעילות של שעתיים, הרכב עוקל והועלה לגרר. המקרה טופל במקום על ידי המשטרה ולא הוגשה תלונה.

ברשות עוד מסרו כי בפעילות לעיקול רכב של עוסק חייב בקריית אתא, סירב העוסק למסור את רכבו בטענה כי עליו להקפיץ את נכדיו לגן. לאחר שהסבר זה לא התקבל, הציג מצג שווא לפיו מדובר ברכב נכה, אך משהתבקש להציג תו נכה לרכב, שינה לפתע את גרסתו וטען כי מדובר ברכב רגיל. הרכב עוקל.

ברמלה, הגיעו הכוחות לעיקול רכב של חייב מס ונתקלו באישה שהציגה עצמה כשכנה והתחילה לצעוק ולעורר מהומה במקום. כשראתה שפעולות העיקול נמשכות, הודתה האישה כי היא לא השכנה, אלא שהרכב שייך לגיסה ושהיא נוהגת בו מדי פעם. כאשר הבינה שגם הסבר זה לא מונע את עיקול הרכב, שלפה את מלוא הסכום ושילמה את החוב.

בירושלים, הוחלט בהמשך למבצע, לפעול כנגד עוסק המפעיל שתי חנויות תכשיטים ושעונים בעיר, בעל חוב של כ-500 אלף שקל. זאת, לאחר שפניות רבות לעוסק להגיע ולשלם את חובו לא נענו. אתמול בבוקר (שלישי) הגיעו עובדי מע"מ, היחידה הארצית לאכיפת הגביה ומשטרת ישראל לחנויות ועיקלו תכולה בשווי של מאות אלפי שקלים.

מרשות המיסים נמסר כי "בימים אלה מעלה הרשות הילוך במאבקה בהון השחור ובמסגרת זו צפויים בתקופה הקרובה פעולות אכיפה מוגברות בכל רחבי הארץ ובכלל זה פעולות חקירה, ביקורות בבתי עסק, מבצעי גבייה נגד חייבי מס ועוד. זאת, במטרה להביא לגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל המס בקרב האזרחים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אני לא מעקל?! מה? עושים עיקולים בחברה הערבית לבעלי חוב ? בוקר טוב ישראל!!! איך היה החלום עד עכשיו?! בלהות!!!  (ל”ת)


;