1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

המהלך של כהנא בכדי להבטיח בחירת רבנים ראשיים מהציונות הדתית

לא בטוח שהממשלה תשרוד עד למועד בחירת הרבנים הראשיים לישראל, אך השר לשירותי דת מתן כהנא, מציב לעצמו יעד לכבוש את המשרות הבכירות ולמנות רבנים ראשיים מהציונות הדתית • המהלך שיוזם כהנא, יקשה את בחירתו של רב ראשי חרדי | כל הפרטים בפרסום ראשון

ארי קלמןכ"ה חשון תשפ"ב 31/10/2021 21:45

פרסום ראשון • החרדים ינושלו בחירות לרבנות הראשית בחירות לרבנות הראשית צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי הכשרות, הגיור, ושינויים נוספים, השר לשירותי דת מתן כהנא הפך למוביל המלחמות במפלגות החרדיות, מטבע הדברים, תפקידו כשר הנוגע לנושאי הדת ואחראי על הרבנות הראשית והמועצות המקומיות שהיו בידי ש"ס פותח במאבק נוסף ומסמן את היעד הבא: תפקיד הרבנים הראשיים. כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

הבחירות לתפקידי הרבנים הראשיים יתקיימו בעוד כשנתיים, ובאם הממשלה תשרוד עד אז, ינסו בציונות הדתית לכבוש את התפקידים לרב ראשי אשכנזי ולראשון לציון הספרדי.

לצורך כך נערך השר מתן כהנא מבעוד מועד ועומל בימים אלה על עבודה מקדימה, לקראת שינוי הגוף הבוחר שיקל עליו להציב מועמד משלו. השר צפוי לרדת לעומק העניין מיד לאחר העברת התקציב שתסמן את יציבות הממשלה.

בשלב זה עדיין לא ברור באיזו צורה ישנה השר כהנא את גוף הבוחר, האם יקטין את חברי הגוף או שמא דווקא יגדיל אותו, מה שברור ששני שינויים יעשו בהרכב, נושאים הציב לו לדגל בתקופת כהונתו. הראשון הוא שילוב נשים בגוף הבוחר והשני שתהיה נציגות מיהודה ושומרון.

בבחירות הקודמות, גוף הבוחר הורכב מ-150 איש. 30 רבני הערים הגדולות, 14 רבני המועצות הגדולות, 2 רבנים אזוריים, 8 רבני יישובים, 4 רבני שכונות, 10 הדיינים הוותיקים, 2 בכירי הרבנים הצבאיים, 10 רבנים מטעם הרבנים הראשיים, 25 ראשי הערים הגדולות, 10 ראשי מועצות, 18 ראשי מועצות דתיות, שני שרים וחמישה חברי כנסת ועשרה נציגים מטעם השר לשירותי דת.

שנתיים ויותר במישור הפוליטי הן נצח, אך אופן השינוי שיעשה השר, והעיתוי שההמשלה תתפרק תהיה המפתח למינוי הרבנים הראשיים הבאים, כך באם הממשלה תתפרק סמוך למועד הבחירות לרבנות הראשית ,החרדים יתקשו לסייע למועמד חרדי לצלוח את ההתמודדות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אני דתי לאומי ! וצריך להבהיר שלא זו הדרך שלנו! במרכז הרב ובהר המור ובכל שלוחותיהן הרבות , לא מסכימים עם זה! וכך ברוב הישיבות של הציונות הדתית! רוצים רב ראשי עם יראת שמיים, לא אכפת לנו מי זה יהיה , העיקר היראת שמיים !  (ל”ת)


  • רבנים יראי שמים כמו לאו ומצגר?! (ל”ת)

   זלמן

  • אני דתי לאומי ואני רוצה רב דתי לאומי. יש יותר פשוט מזה ?  (ל”ת)


 2. רק לחרדים מותר לקמבן רבנים ראשיים חרדים?  (ל”ת)

  חיים

  • שריר נהיה חיים... לא יעזור לך טפשותך מבצבצת מכל מלה (ל”ת)

   יואל

 3. דביל מושלם  


 4. הכל מתחיל מבפנים חוסר שקיפות  

  שולה

 5. למה צריך רב חרדי לתפקיד שמשרת סרוגים וחילונים?  (ל”ת)


 6. ממשלת הג'ובים ושוד הקופה באישור השמאל והיועץ המשפטי לממשלה הם עושים בית ספר לימין...........  (ל”ת)

  חיים

  • ממש 

   אבי

 7. זה לא עסק שלנו את מי שהם עושים רבנים ראשיים  

  יואל

 8. הגיע הזמן שבמדינה הציונית יכהנו רבנים ציוניים. החרדים חושקים במשרה רק בגלל כסף. מאסנו בהשתלטות החרדים שהורסת כל חלקה טובה. במקום שיש חרדים יש סכסוכים מחלוקות ושחיתות.  (ל”ת)

  חרדים נמאסתם. השנאתם את היהדות על כל חלקי העם. פשוט לכו. עשו לביתכם.

 9. עשרות שנים נושלו הרבנים הציונים במדינה הציונית...  

  שריר

 10. בנט שקרן רמאי נוכל פגר רע  (ל”ת)


 11. לקיחת שוחד קשורה ליראת שמים?  (ל”ת)


 12. דרוש רב חרוץ משקיען וישר דרך  (ל”ת)


 13. תסתכלו לאמת בעיניים !!!!!!  

  חרדית

 14. משפחת הרב עובדיה, אינם רבנים ספרדים. ש"ס לא מפלגה ספרדית.  

  שריר

 15. מדובר ברב מטעם המדינה! התבלבלתם???  


;