ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024

גאווה יהודית בבירה הגרמנית: 200 יהודים בגיבוש שלא יישכח

200 משפחות שומרי שבת בעיר ברלין התכנסו לשבת מיוחדת בראשות המרא דאתרא הגר"י טייכטל. השבתון, עשיר התוכן, נערך במלון מקומי, ובו נערכו שיעורי תורה מגוונים ומונגשים לקהל המשתתפים, לצד סעודות שבת עשירות

גאווה יהודית בבירה הגרמנית: 200 יהודים בגיבוש שלא יישכח
הגיבוש בברלין צילום: באדיבות המצלם

היה זה גיבוש שלא יישכח עוד זמן רב בחייה של הקהילה היהודית בברלין שבגרמניה. בשיאה של התבססות והתרחבות הקהילה, בראשות המרא דאתרא הגר"י טייכטל, נערך שבתון ייחודי במינו לכמאתיים משתתפים ממשפחות שומרי שבת.

השבתון, עשיר התוכן, נערך במלון מקומי, ובו נערכו שיעורי תורה מגוונים ומונגשים לקהל המשתתפים, לצד סעודות שבת עשירות ומושקעות על טהרת הכשרות של בד"צ ברלין.

אורח הכבוד היה הרב ישראל נח וויכנין, ראש הישיבה ומנהל ישיבת 'מעיינות' בירושלים, המיועדת לחוזרים בתשובה תושבי חו"ל. האורח הדגול הפליא לרומם את האורחים בדברי תורה ומסריהם לחיי היום היום. את השבתון הנעים בצלילים חסידיים הבעל מנגן הנודע ר' צבי גרינהיים.

לאורך כל השבת, נשזרו מסרים של התחזקות בלימוד התורה, לצד חיזוק באמונה וביטחון - וזאת בפתחה של עונת החורף. "לראות מאתיים יהודים שומרי תורה ומצוות, תושבי ברלין, לומדים, שרים ומתוועדים, במשך שבת שלימה - זה היה מחזה מרנין ומרגש", אומר הגר"י טייכטל.

בסיומה של השבת, אותה ארגן בטוב טעם הרב שמואל סגל, שליח חב"ד ומנהל התוכניות של בית חב"ד ברלין, סיפרו המשתתפים על המטענים הרוחניים המשמעותיים שהם ייקחו איתם מהשבת אל שגרת חייהם היום-יומית.

ברלין שבתון הרב יהודה טייכטל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד