ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024
טמפרטורות לא שגרתיות

החזאים טוענים: "החורף הנוכחי יהיה יבש מהרגיל"

חום אוקטובר - נובמבר: "החורף הנוכחי צפוי להיות יבש מהממוצע, ולמרות זאת ייתכנו אירועי גשם משמעותיים", כך מציינים בחברת מטאוטק - שירותים מטאורולוגיים בע"מ. המסקנה נובעת משקלול של כמה מודלים עולמיים, שמצביעים על אותה המגמה | ותן טל ומטר לברכה

החזאים טוענים: "החורף הנוכחי יהיה יבש מהרגיל"
עננים צילום: pixabay

על רקע הטמפרטורות הגבוהות מהממוצע ששורררות באזורנו מאז תחילת נובמבר - ולמעשה כבר מסוף אוקטובר - הוציא השירות המטאורולוגי סיכום ראשוני מיוחד לגל החום. בפועל, החום היחסי שמורגש בימים האלה חל במישור החוף, בשפלה, בנגב ובעמקים, והטמפרטורות מגיעות ל-27 מעלות ומעלה, ובחלק מהימים אף חוצות את ה-30 מעלות.

ב'ישראל היום' דווח, כי הנתונים מעלים את השאלה המתבקשת: האם ניתן לקשר בין גל החום כעת לבין ההתחממות הגלובלית? השירות המטאורולוגי אכן זיהה ששכיחות גלי החום התעצמה בשני העשורים האחרונים, והדבר בא לידי ביטוי בתדירותם ובמשכם של גלי החום. ייתכן שגל החום הנוכחי הוא חלק מהמגמה הזו, אולם לא ניתן בהכרח לשייך כל אירוע מסוג זה להתחממות הגלובלית - גלי חום דומים ואף חמורים יותר פקדו את אזורנו גם בעבר הרחוק, משנות ה-30 ועד לשנות ה-60.

ד"ר עמוס פורת, מנהל תחום שירותים אקלימיים בשירות המטאורולוגי, ציין כי "הטמפרטורות הגבוהות אינן שגרתיות לתקופה זו והערכים שלהן מזכירים ערכים קיציים, אולם יש הבדלים ניכרים לעומת הקיץ". על פי התחזית, מזג האוויר החם יימשך גם בימים הקרובים, עם הקלה זמנית בימים חמישי ושישי, והטמפרטורות צפויות להגיע ל-24 עד 25 מעלות. הלכה למעשה, נקבל רצף של עשרה ימים בנובמבר עם טמפרטורות מקסימום שגבוהות מ-26 מעלות.

תחזית מזג האוויר חורף ישראל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד