י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024
חיים לצד הקורונה

7 קריטריונים; מתווה תיירות חדש אושר בממשלה

בדחיפת שר התיירות ובשיתוף פעולה עם משרד הבריאות אושר אמש מתווה הכניסה לארץ של קבוצות תיירים - גם אם אינם מחוסנים בשלוש המנות | "נוקטים בכל אמצעי הזהירות מווריאנט חדש ולצד זאת שומרים על הכלכלה"

7 קריטריונים; מתווה תיירות חדש אושר בממשלה
אילוסטרציה צילום: unsplash

במסגרת הפתיחה המחודשת של התיירות הנכנסת לישראל, אישר אמש קבינט הקורונה במשאל טלפוני את מתווה הקבוצות שיזמו שר הבריאות ניצן הורוביץ ושר התיירות יואל רזבוזוב.

על פי המתווה החדש שיכנס לתוקף מחר (שלישי), יורשו קבוצות תיירים המחוסנים בשני חיסונים להיכנס לישראל גם אם חלפו יותר מ-6 חודשים מיום קבלת החיסון, אם יעמדו ב-7 התנאים הבאים: 

- קיבלו אישור כניסה ממשרד התיירות טרם ההגעה לישראל.

- כל חברי הקבוצה חוסנו בחיסונים המאושרים על ידי ארגון הבריאות העולמי - גם אם חלפו יותר מ-6 חודשים מקבלת החיסון.

- חברי הקבוצה מגיעים ממדינות "ירוקות" ו-"צהובות" על פי סיווג משרד הבריאות.

- הקבוצה תתנהל כקפסולה, עם הגבלות על הסתובבות במקומות עם סיכון מוגבר להדבקה.

- הקבוצות ימנו 5 עד 40 תיירים.

- במהלך 7 הימים הראשונים לשהייתם, התיירים הלא מוגנים בקבוצה יחזיקו בכל עת אישור על תוצאה שלילית בבדיקת PCR שבוצעה במהלך 72 השעות האחרונות או תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן שבוצעה במהלך 24 השעות האחרונות.

- מוביל הקבוצה ידווח למשרד התיירות על ביצוע הבדיקות כנדרש וכן ינהל רישום לגבי התנהלות הקבוצה, מגעים, מקומות ושעות ביקור, וימסור אותו לחוקר אפידימיולוגי במידה ויתגלה חולה בקבוצה.

שר הבריאות ניצן הורוביץ התייחס לפתיחה המחודשת של התיירות והבטיח כי "גם בתיירות אנחנו נחייה לצד הקורונה". עוד אמר הורוביץ בנוגע למדיניות הממשלה שנמנעת מהטלת סגרים "אנו נוקטים בכל אמצעי הזהירות והפיקוח על מנת לשמור על בריאות הציבור ולזהות וריאנטים חדשים במהירות. לצד זאת אנו שומרים על הכלכלה, המשק, החינוך, התרבות, התיירות ועל שגרת החיים בישראל".

שר התיירות יואל רזבוזוב מסיעת יש עתיד ומי שדוחף את המתווים האחרונים לכניסת התיירים, טען כי הדרך להחזרת התיירים עוד ארוכה, "לכן עלינו לפעול מהר ונכון, כדי להגדיל את כמות התיירים שיגיעו לישראל. המשק הישראלי זקוק לזה וכמובן עובדי תעשיית התיירות זקוקים לזה". 

כעת, לאחר שאושר מתווה קבוצות התיירים בממשלה, יעבור המתווה על שולחנם של חברי ועדת החוקה בכנסת ואם הם יאשרוהו ייכנס המתווה מיד לתוקפו.

תיירות ניצן הורוביץ יואל רזבוזוב משרד התיירות משרד הבריאות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד