י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
ניצחון נוסף לאופוזיציה

בתמיכת ח"כ מסיעת רע"מ: הצעת הרשימה המשותפת עברה במליאה

ניצחון נוסף לאופוזיציה במליאה: חבר הכנסת מאזן גנאים ממפלגת רע"מ הצביע בניגוד לעמדת הקואליציה על חוק שמורה על הקמת בית חולים בעיר הערבית סח'נין. גנאים מתכוון להתמודד פעם נוספת לראשות העיר סח'נין | הצעת החוק עברה על חודו של קול והיא תועבר לוועדת הכנסת

בתמיכת ח"כ מסיעת רע"מ: הצעת הרשימה המשותפת עברה במליאה
אחמד טיבי ואיימן עודה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתום דיון סוער, מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק: הקמת בית חולים בעיר סח'נין של חבר הכנסת איימן עודה. למרות התנגדות הקואליציה לחוק, ח"כ מאזן גנאים מרע"מ שבר את המשמעת והצביע בעד, לאחר ששמו עולה כמי שעושי להתמודד לתפקיד ראש העיר סחנין פעם נוספת.

חבר הכנסת גנאים הצביע בעד וההצעה אושרה על חודו של קול כאשר 51 חברי כנסת תמכו לעומת 50 שהתנגדו. ההצעה תועבר לוועדת הכנסת וצפויה להיקבר בהמשך הדרך.

הפסד לקואליציה בחוק על בית חולים בסחנין

על פי הצעת החוק המוצע, המנהל הכללי של משרד הבריאות יורה על הקמת בית חולים בעיר סח'נין. כמו כן, מוצעים תיקוני חקיקה לחוק התכנון והבניה ולחוק רשות מקרקעי ישראל על מנת לזרז את הליך ההקמה.

בדברי ההסבר נכתב: "העיר סח'נין והיישובים שבקרבתה מאופיינים בשנים האחרונות בגידול ניכר באוכלוסייתם, גידול שיצר פער בין האוכלוסייה הגדלה ובין שירותי הרפואה הניתנים בעיר ובסביבתה. המרחק מיישובים אלה לבית חולים הוא גדול, מה שגורם לקיפוח חיי אדם בשל זמן ההגעה לבית החולים ובשל הפגיעה באיכות הטיפול הרפואי. כיום, אין ולו בית חולים ממשלתי אחד באף יישוב ערבי.

העיר סח'נין היא עיר מרכזית שממוקמת באזור הסובל מהיעדר רפואה ציבורית ובתי חולים ממשלתיים, בין היתר משום שהיא מרוחקת כארבעים ק"מ מבית החולים הציבורי הקרוב ביותר המשרת את האזור. אזור הגליל מחולק בצורה שאמורה לתת מענה רפואי לאוכלוסייה שגרה בו, למעט אזור זה.

הקמת בית חולים ציבורי בעיר סח'נין כאמור תשרת את תושבי האזור, יהודים כערבים כאחד, ותהיה לה תרומה מכרעת להנגשת הבריאות הציבורית לאזרחי המדינה הערבים באזור זה במיוחד."

סכנין הרשימה המשותפת מפלגת רע"מ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד