1. עמוד הבית
 2. דעות
 3. טור אורח

השרים בר לב והנדל מתירים את דמם של החרדים // דעה

שרי הממשלה חושפים את צביעותם לעין כל, כאשר הם מגנים בתוקף את תקיפתו של העיתונאי ברוך קרא על ידי מפגינים, לעומת שתיקתם הרועמת מול תקיפתו של העיתונאי ישי ירושלמי, שלרוע מזלו נולד חרדי | עמר ויועז עדיין לא מאוחר לגנות ולהעמיד לדין את אותם עבריינים במדים // ארי קלמן

ארי קלמן, י"ב כסלו תשפ"ב 16/11/2021 23:03

צביעות במיטבה השרים בר לב והנדל - ברקע: תקיפת ישי ירושלמי השרים בר לב והנדל - ברקע: תקיפת ישי ירושלמי צילום: אוליביה פיטוסי/יוסי אלוני, פלאש 90

אתמול (שני) הותקף כתב וצלם 'בחדרי חרדים', ישי ירושלמי, עת שהגיע לסקר הפגנת חרדים נגד עבודות הרכבת הקלה ברחוב בר אילן בירושלים. מספר שוטרים אלימים התנפלו על ישי, התעלמו מתעודת העיתונאי שהציג, היכו ודחפו אותו ללא שום הצדקה ובניגוד מוחלט לחוק, תוך שהם מונעים ממנו למלא את תפקידו העיתונאי.

בשעות שאחרי האירוע היינו אומרים לדווח על שתי כותרות משמעותיות, הראשונה: "השר לביטחון פנים עמר בר לב מגנה את תקיפת עיתונאי 'בחדרי' ודורש מהמשטרה לחדד נהלים ולהעמיד לדין את השוטרים מפרי החוק, יש לאפשר לתקשורת למלא את תפקידה, ועל המשטרה לפעול לפי החוק".

הכותרת השנייה שהיינו צריכים לדווח עליה, היא גינוי מצדו של שר התקשורת, בפוסט מפורט ומושחז היה צריך שר התקשורת יועז הנדל, לגנות את האלימות המשטרתית כנגד העיתונאי, ואז להסביר את חשיבות חופש העיתונות וכמה חשוב שכתבים ירגישו לפעול חופשי גם מול שוטרים "שוחחתי עם השר לביטחון פנים וביקשתי ממנו לוודא כי עיתונאים לא יפגעו על ידי שוטרים בעת מילוי תפקידם", היה צריך הנדל להבהיר.

אבל משום מה זה לא קרה, והסיבות הן פשוטות, הראשונה והמשמעותית היא כי ישי שלנו הוא חרדי, שומר תורה ומצוות, והשני לא שווה להם פוליטית. עכשיו הקוראים בוודאי יאמרו כי אנחנו סתם מגזימים ופופוליסטים, אין שום קשר לזה שישי חרדי שהשרים הרלוונטיים מילאו פיהם מים.

אז רצה הקב"ה ועזר לי להביא לכם ראייה חותכת, כי רק היום הותקף עיתונאי נוסף שאינו חרדי, אמנם לא על ידי שוטרים אבל על ידי אזרחים מפרי חוק, והשניים, השרים הנדל ובר לב לא המתינו ומיהרו לתקוף ולגנות בחריפות.

כנראה שהשרים בר לב והנדל ימשיכו בסדר יומם, גם ישי שלנו ימשיך לעשות עבודה מצוינת, אבל ידע העיתונאי הבא שהשרים בשתיקתם התירו את דמנו חד משמעית, עיתונאים חרדים שווים בעיניהם הרבה פחות, ובעין שלהם אם שוטר עבריין חוק יבעט או יכה סתם בעיתונאי חרדי, רק כי הוא לא בא לו טוב בעין, זה יהיה לגיטימי ואולי אפילו מתבקש.

יש לכם זמן עדיין לתקן.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גלות  


  • איזה גלות ואיזה נעליים 


  • נכון מאד. אנחנו בגלות. אמנם בין יהודים ברוך השם ואכן יש גם על מה להודות, אך עדיין זו גלות (ל”ת)

   מלכי

 2. יימח שמם וזכרם  

  יפת

  • לא ידעתי שאצל חרדים יש בכלל דם (ל”ת)


 3. י  


 4. אני לא מצליח להבין איך קצין בכיר לשעבר ביחידה מובחרת ( במרכאות ) יכול לצמוח כזה שמאלן?! אלף תירוצים לא יצליחו לשכנע אותי!!! חייב בירור מעמיק מה זה ומי זה צ׳הל?! איך חממה שאמורה לגדל חסה מגדלת עישבי פרא?  (ל”ת)


  • חממה שאמורה להצמיח גדולים בתורה מצמיחה פרזיטים בטלנים רמאים ושקרנים. (ל”ת)

   אם כבר שאלת

 5. ארי היקר, לא להגזים כמו עמיתך ישי כהן מכיכר, הזיזו לכם את הגבינה ואתם משתוללים כמו מטורף במחלקה סגורה. ככה זה בפוליטיקה. פעם למעלה ופעם גם למטה  (ל”ת)


;