1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מחקר חדש: זהו מקורו של נגיף הקורונה

מחקר שפורסם בכתב עת יוקרתי מדעי, מצא שמקרה הקורונה הראשון הגיע באופן וודאי משוק פירות ים בעיר ווהאן שבמחוז חוביי בסין. המחקר מתפרסם לאחר מחקר שביצע ארגון הבריאות העולמי שהגיע לאותה מסקנה, אך הסתייג בעצמו מקביעה חד משמעית

יוסף ריסט"ו כסלו תשפ"ב 19/11/2021 10:12

ראיות חיוניות הושמדו נגיף הקורונה נגיף הקורונה צילום: pixabay

מחקר חדש שניסה להתחקות אחר מקור מגיפת הקורונה, מצביע היישר על שוק המזון בעיר ווּהָאן שבמחוז חוביי בסין. המחקר החדש מצביע על שוק פירות הים בעיר. כך טען אתמול (חמישי) מדען שחקר את המגיפה מתחילתה.

החוקר, מייקל וורוביי מאוניברסיטת אריזונה, בדק בקפדנות מקרים רבים, עוד לפני שנודע שמתחילה מגיפה. הוא גילה שרבים מהנדבקים היו אנשים שחיו או עבדו ליד השוק ממנו פרצה המגיפה, גם אם לא היה להם קשר ישיר לשוק.

ארגון הבריאות העולמי ערך חקירה משלו לגבי מקורות המגיפה, והסיק כי בעלי חיים הם המקור הסביר ביותר למגיפה. עם זאת הארגון הסתייג והבהיר כי גם מסקנותיו אינן ברורות וביקש מהממשלה הסינית לספק מידע נוסף וגישה למקומות בשוק כדי לבדוק עוד אלמנטים.

"ייתכן שהמידע הזה לעולם לא יתגלה", אמר וורוביי שלדבריו, "ממשלת סין ניקתה את השוק מכל בעלי החיים וחיטאה אותו כשהתברר שהוא קשור להתפרצות של מחלות זיהומיות בינואר 2020, הסרת הסיכון להתפשטות נוספת, אך גם השמדת ראיות חיוניות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. למנהיגי העולם אין אומץ לנקוט ביד קשה נגד סין.  

    מאיר

  2. ובמקרה המכון למחקר נגיפים ממוקם ליד השוק  (ל”ת)


  3. למנהיגי העולם אין אומץ אחר  

    שאלתיאל

  4. מחקר חדש קובע... אתם פסיכים ופתיים ותשארו כך.. עד שתחליטו לראות את האמת  (ל”ת)


;