י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
התפתחות בדרמה

עסקה גדולה נרקמת: סיבת ההתפטרות של אבי גבאי

אבי גבאי מנהל מגעים מתקדמים, יחד עם שלמה רודב וקבוצת ארקין של מורי ארקין, לרכישת השליטה בחברת 'פרטנר'. רודב שימש כיו"ר 'בזק' עד לפני כשנה ואקין היווה 10% מגרעין השליטה בבזק בתקופת אייפקס וסבן

עסקה גדולה נרקמת: סיבת ההתפטרות של אבי גבאי
אבי גבאי צילום: תומר נויברג, פלאש 90

אבי גבאי, שהודיע היום (ראשון) על התפטרות מתפקידו כמנכ"ל 'סלקום', מנהל מגעים מתקדמים - יחד עם שלמה רודב וקבוצת ארקין של מורי ארקין - לרכישת השליטה בחברת 'פרטנר'. כך דווח ב'כלכליסט'.

על פי הדיווח, המגעים המתקדמים הללו שופכים אור על נסיבות ההתפטרות של גבאי מחברת התקשורת 'סלקום'. זאת בהמשך לדיווח על התפטרות ברקע חריקות ביחסיו של גבאי עם בעלי השליטה ב'סלקום', האחים מייקי ודני זלקינד.

מעורבותו של רודב בעסקה היא התפתחות נוספת בדרמה שהחלה להתפתח מהבוקר, עם התפטרות גבאי. מוקדם יותר נחשף גם כי גבאי חובר למורי ארקין לרכישת השליטה בחברה המתחרה 'פרטנר', ועתה מתברר כי השותפים הבכירים בקבוצה הם מספר גורמים שחברו יחד עם ארקין לגבאי לרכישת השליטה, כשרודב וגבאי מובילים את הקבוצה.

רודב שימש כיו"ר 'בזק' עד לפני כשנה, ובעקבות חילוקי דעות עם בעלת השליטה קרן סרצ'לייט עזב, ובמקומו מונה גיל שרון. רודב נחשב כמי שהבריא את 'בזק' מהטראומה שעברה בפרשת תיק 4000 תחת שאול אלוביץ'.

גבאי מונה לתפקיד מנכ"ל 'סלקום' בתחילת 2020 על ידי בעל השליטה דאז אדוארדו אלשטיין ומי שכיהן כיו"ר עמי אראל. לפני כן שימש גבאי כיו"ר מפלגת העבודה, וקודם לכן כיהן כמנכ"ל בזק.

גבאי ניסה לבצע בעבר רכישה של סלקום בעסקה של מנג'מנט בייאאוט ‑ מהלך שבו הנהלת החברה מובילה את העסקה ומהווה חלק מהקבוצה הרוכשת - אבל נתקל בכתף קרה מהאחים זלקינד. ככל הנראה השאיפה שלו היא שבתחנה הבאה יהיה חלק מהבעלות, ולא מנהל שכיר, ומכאן הרעיון להתמודד על פרטנר.

גם ארקין לא חדש בתחום. הוא היווה 10% מגרעין השליטה בבזק בתקופת אייפקס וסבן, כשאז ניהל גבאי את החברה, כך שעסקי התקשורת אינם זרים לו. קבוצת ארקין מנהלת נכסים בהיקף של מיליארדי שקלים בחברת האחזקות המשפחתית המנוהלת בידי ניר ארקין.

כזכור, מוקדם יותר היום דווח כי מנכ"ל סלקום אבי גבאי הודיע במפתיע על התפטרותו מתפקיד מנכ"ל חברת סלקום, ליו"ר דורון כהן. גבאי לא מסר סיבה רשמית על נסיבות התפטרותו.

גבאי מונה לתפקיד לפני כשנתיים לאחר קריירה פוליטית קצרה יחסית. לפני כן כיהן בין היתר כמנכ"ל בזק ובזק בינלאומי, ואחרי שש שנים בזירה הפוליטית מונה לתפקיד מנכ"ל סלקום בינואר 2020. מדובר בעזיבה מפתיעה אחרי פרק זמן קצר יחסית בחברה. גבאי נכנס לתפקיד כשסלקום הייתה בתקופה קשה, עם ירידה משמעותית בהכנסות.

אבי גבאי סלקום בזק פרטנר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד