1. עמוד הבית
 2. עסקים ונדל"ן
 3. לימודים

"האוכלוסייה החרדית על הכוונת של חברות ההייטק"

המדען הראשי של מיקרוסופט מו"פ בישראל, תומר סימון: "נפנה במיוחד לאוכלוסייה החרדית והערבית כדי להעלות את החלק היחסי שלהם בקרב עובדי החברה"

אליקים דהן כתבה מקודמת, כ"ה כסלו תשפ"ב 29/11/2021 11:39

וועידת ההייטק השנתית מיקרוסופט ישראל מיקרוסופט ישראל צילום: Gili Yaari/Flash90

מדברים שנאמרו אתמול בועידת ההייטק השנתית של העיתון גלובס עולה כי חברות ההייטק ישקיעו משאבים כדי להביא את האוכלוסייה החרדית לתחום. הדיבורים באים על רקע תכניות שונות להכשרות מקצועיות הפורחות במגזר החרדי סביב עולם ההייטק המתפתח בצעדי ענק ונראה שגם בחברות הגדולות בעולם מבינים את הפוטנציאל.

תומר סימון, המדען הראשי של מיקרוסופט מחקר ופיתוח בישראל דיבר עם נבו טבלסי, כתב הטכנולוגיה של גלובס במסגרת ועידת ההייטק השנתית של גלובס על התוכנית של מיקרוסופט להכפיל את מספר העובדים שלה בישראל. "נפנה במיוחד לאוכלוסייה החרדית והערבית כדי להעלות את החלק היחסי שלהם בקרב עובדי החברה. אנחנו מסייעים להכשרות הטכנולוגיות שלהם ועובדים עם המדינה להתחיל הכשרות טכנולוגיות בכיתות נמוכות יותר. ישנם 150,000 אנשי הייטק ישראלים שעשו רילוקיישן לחו"ל, גם אם נחזיר רק 10% מהם, פתרנו את המחסור בכל אדם בהייטק הישראלי".

סימון שיתף את קהל פוקדי הועידה גם במה שעבר על מיקרוסופט במהלך מגפת הקורונה: "מאז מרץ 2020, 170 אלף עובדי מיקרוסופט עברו לעבוד מהבית. מרכזי הפיתוח בישראל היו דווקא מאלה שנפתחו ראשונים, כאשר אנחנו חזרנו לפני שבועיים לעבוד במתכונת מלאה. חלק מזה בזכות מוצרי הסייבר שמאפשרים לנו להתחבר מכל מקום באופן בטוח".

מקצועות מבוקשים היום בעולם ההיטק לדוג' פיתוח ובדיקות תוכנה, מאפשרים לבעלי ניסיון בתחום להשתכר בפריון גבוה ובאופן מכובד, מדובר במקצועות שחברות טכנולוגיות רבות במשק משוועות לכוח אדם איכותי עם ניסיון בתחום.

מפתח תוכנה לדוג' שלמד באחת ממסלולי ההכשרה החרדים וצבר ניסיון של שנתיים לפי נתוני אול ג'ובס יכול להשתכר מעל 20,000 ש"ח. או לדוגמא בודק תוכנה שלמד וצבר ניסיון של שנתיים לפי נתוני אול ג'ובס יכול להשתכר מעל 15,000 ש"ח.

התנופה לה זוכים מסלולי ההכשרה לעולם ההייטק הפורחים במגזר החרדי מחזקים את האפשרות שאכן כדבריו של סימון, חלקו של הציבור החרדי יעלה בחברות ההייטק הגדולות בישראל.

השאירו פרטים ליצירת קשר>>
מיועד לגילאי 21-28

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תעזבו שטויות. לא רוצים את החרדים. עברתי את זה על בשרי..  (ל”ת)


  • לא נכון 


  • זה שהוא לא התקבלתהההההההההההה? (ל”ת)


  • ובצדק לא רוצים אותם. כמעסיק אתן עדיפות רק ליוצאי צבא ומשרתים במילואים.  (ל”ת)

   מעניין למה...

  • רוצים עובדים טובים לא משנה חרדי או לא, מקום עבודה זה לא איזה ישיבה גזענית או חיידר מפלה זה מקום עסקי עם ראש מאוד שקוף וברור (ל”ת)

   חרדי עובד בנק

 2. הם רוצים את המגזרים האלה כדי להוריד את המשכורות המנופחות...  (ל”ת)


 3. בלי עליונות יתר.  

  חרדי

;