1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

עיריית ירושלים אישרה שכונת ענק חדשה למגזר החרדי

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, בהודעה דרמטית בוועדה המקומית לתכנון ובניה: שכונת ענק חדשה תוקם לציבור החרדי: "שמח לעמוד בהתחייבות שלי ולצור פתרונות דיור לזוגות הצעירים. השכונה החדשה עתידה להתאכלס מייד עם הקמתה". מ"מ ראש העיר ויו"ר הוועדה אליעזר ראוכברגר: "בעוד חמש שנים נוכל לברך על המוגמר, רבבות צעירים זוכים היום לעתיד בירושלים" . כל הפרטים על הדרמה ההיסטורית בבירה

אברמי פרלשטיין, כ' כסלו תשפ"ב 24/11/2021 16:50

היסטוריה בבירה הדמיית השכונה החדשה הדמיית השכונה החדשה צילום: אדריכל יובל קדמון

דרמה היסטורית בוועדה בוועדה לתכנון ובניה של עיריית ירושלים: בפעילות ראש העיר משה ליאון, יו"ר הוועדה מ"מ ראש העיר אליעזר ראוכברגר ומשרד השיכון, אושרה השכונה החרדית החדשה בירושלים.

השכונה תוקם על שדה התעופה הנטוש בעטרות, על שטח בגודל 1,243 דונם. לצד הדירות הוקצו שטחים למסחר, מלונאות ומבני ציבור.

בכך, מקיים ראש העיר ירושלים את התחייבותו לציבור החרדי לייצר עתיד לדיור מוזל למגזר החרדי, מה שנראה היה עד לא מכבר כחלום בלתי אפשרי למימוש.

מ"מ ראש העיר ויו"ר הוועדה לתכנון ובניה, אליעזר ראוכברגר, שעמל בשנים האחרונות על קידום הפרויקט במסירות ומקצועיות, אמר כי מדובר במימוש ההסכם הקואליציוני עם דגל התורה.  

"עבדנו קשה לשרטט את תוואי השכונה, לדאוג לצרכים של הציבור החרדי ולוודא שהתוכניות יתאימו למגזר החרדי, הן בסוכות והן בדירות גדולות ושטחי ציבור שיתאימו למגזר החרדי. אני מודה לראש העיר וכל הצוות המקצועי על העבודה הקשה. מדובר ביום היסטורי בירושלים".

לאחר אישור התכנית בוועדה המקומית עברו התכניות לוועדה המחוזית. עם אישור התכנית ההיסטורית בוועדה המקומית פרצו חברי המועצה החרדיים במחיאות כפיים יחד עם ראש העיר.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר: "זהו יום היסטורי לירושלים. לפני חצי יובל שנים הוקמה השכונה החרדית 'רמת שלמה', ומאז לא הוקמה שכונה של ממש למגזר החרדי. אני שמח ונרגש לעמוד היום מול הציבור החרדי ולומר לו: קיימתי את מה שהבטחתי. לא רק בגלל שאני חתום על כך בהסכמים הקואליציוניים, אלא משום שזו חובתי המוסרית והערכית עבור המגזר החרדי המהווה חלק ניכר ומשמעותי מהעיר ירושלים, ומגיע לו לא פחות ממה שמגיע למגזרים אחרים".

יו"ר דגל התורה ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה מ"מ ראש העיר אליעזר ראוכברגר אמר: "אני מודה לידידי ראש העיר משה ליאון על היוזמה והעקשנות לאורך כל הדרך, גם כשאחרים כבר חשבו להתייאש. בזכותו הצלחנו לפרוץ את כל החסמים ולאשר תכנית גרנדיוזית שכזו עבור המגזר החרדי. על רקע משבר הדיור ההולך וגואה במדינת ישראל, שכידוע פוגע במיוחד בציבור החרדי, ירושלים מבשרת היום על תקווה ואופק חדש. חמשת אלפים יח"ד זה המון. זוגות צעירים רבים יוכלו בעתיד הקרוב לרכוש קורת גג משלהם, ולגור בבירת ישראל, עיר הקודש. ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

מאז אושרה התכנית היא הפכה לשיחת היום בקרב תושבי ירושלים החרדיים שמביעים התעניינות בפרטי התכניות ובצפי לאישורה הסופי בוועדה המחוזית עד להקמתה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה אתם שמחים, אתם תגורו בשכונה מוקפת כפרים ערבים?! שכונה קטנה. אין לה אפילו לאן לגדול  (ל”ת)


  • רמת שלמה 


 2. שכונה בעטרות  

  מישומישו

 3. הונאה  


 4. רכסים,טלז סטון, אלעד,ביתר,קרית ספר, .תלמדו וכך תעשו  

  ישראל

 5. ומה עם חריש בואו בהמוניכם? למה אתם מחכים ??  

  ישראל

 6. שכונה  

  מיכא

;