1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

שר הביטחון גנץ חתם על הסכם ביטחוני עם שר ההגנה המרוקאי

שר הביטחון גנץ חתם עם שר ההגנה המרוקאי עבד אל-לטיף לודיי על הסכם שיתוף פעולה ביטחוני עם מרוקו | גנץ: "דבר מאוד משמעותי שיאפשר לנו גם להחליף דעות, יאפשר להיכנס לפרויקטים משותפים. אני חושב שהיחסים בין מרוקו לישראל צריכים להמשיך ולהתהדק"

מאיר גלבוע, כ' כסלו תשפ"ב 24/11/2021 18:21

שיתוף פעולה מודיעיני גנץ בחתימת ההסכם עם השר המרוקאי גנץ בחתימת ההסכם עם השר המרוקאי צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ, חתם היום (רביעי) במסגרת ביקורו במרוקו, על הסכם שיתוף פעולה ביטחוני (mou) עם שר ההגנה המרוקאי עבד אל-לטיף לודיי.

ההסכם מספק מסגרת עבודה ליחסי הביטחון בין שתי המדינות, ויאפשר את תחילת שיתוף הפעולה הביטחוני הרשמי ביניהן. בין השאר, יכלול ההסכם את הסדרת שיתוף הפעולה המודיעיני, ויאפשר קשרים בין התעשיות, רכש ביטחוני וקיום אימונים משותפים.

במעמד החתימה ביקש שר הביטחון להודות למלך מוחמד החמישי ולשר ההגנה, על פעולתם לחיזוק והרחבת היחסים בין המדינות.

שר הביטחון גם הדגיש בפגישתו עם שר ההגנה, את חשיבות האצת שיתוף הפעולה, ליציבות האזור ולשגשוגו והביע תקווה שהוא יהיה פתיח להרחבה נוספת של הסכמי הנורמליזציה.

גורם ביטחוני אמר בתדריך, כי "היחסים עם מרוקו לא מושתתים על מכירות אמצעי לחימה, אלא על חיזוק הקשר שלנו באזור ובניית קשר ארוך טווח שיהיה אבן יסוד בביטחון ישראל". הוא הדגיש כי "ישראל לא בונה על אף מדינה אחרת בשמירה על ביטחונה, אבל כל ברית יכולה לסייע לנו בשיתוף ידע ויכולות ובבניית הקשרים שלנו באזור".

בסיום אמר גנץ: "חתמנו עכשיו על הסכם מסגרת לשיתוף פעולה ביטחוני בכל המובנים עם מדינת מרוקו, זה דבר מאוד משמעותי שיאפשר לנו גם להחליף דעות, יאפשר להיכנס לפרויקטים משותפים, יאפשר ייצוא ישראלי לכאן. אני חושב שהיחסים בין מרוקו לישראל צריכים להמשיך ולהתהדק, להמשיך להתפתח ולהתרחב ואני שמח שיש לנו חלק בעניין הזה".

מוקדם יותר הבוקר, ערך שר הביטחון טקס במאוזוליאום של המלך מוחמד החמישי, ביחד עם ח"כ יעקב מרגי וח״כ רות וסרמן לנדא, וחברי המשלחת הישראלית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;