1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

מאה שערים: הרבי מתולדות אברהם יצחק ערך שבע ברכות סגור לנכדת אחיו

הקשר המיוחד בין הבת מתולדות אהרן, לדודה מתולדות אברהם יצחק, הוביל לשמחת שבע ברכות משפחתית כשהאחים האדמו"רים יושבים זה לצד זה במשך שעה ארוכה ומשוחחים. 'בחדרי חרדים' מביא את הפרטים מהמפגש הנדיר שנערך בפתח הילולת אביהם שהסתלק לפני 25 שנה 

משה ויסברג, כ' כסלו תשפ"ב 24/11/2021 20:37

חצי יובל להסתלקות האבא האדמו"רים מתולדות אהרן ותולדות אברהם יצחק האדמו"רים מתולדות אהרן ותולדות אברהם יצחק צילום: בחדרי חרדים

גם זקני שכונת מאה שערים לא זוכרים אירוע נדיר שכזה, היום (רביעי) בשעות אחר הצהריים הגיעו כל האחים לבית 'תולדות', למעונו של האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק, שם נערכה שמחת שבע ברכות לנכדת האדמו"ר מתולדות אהרן. 

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בתו של הרבי מתולדות אהרן הרבנית רבינוביץ, שחיתנה את בתה, נמצאת בקשר מיוחד עם דודתה הרבנית מרת שתחי' חנה שרה מתולדות אברהם יצחק והאחרונה החליטה לערוך שמחת שבע ברכות משפחתית בביתה. 

לשמחה הגיעו האדמו"רים מתולדות אהרן, מבקשי אמונה, נחלת אהרן והאח הגה"צ רבי משה קאהן, ראש ישיבת תולדות אהרן, שאף כובד בברכת המזון בשמחה. 

מדובר כאמור בשמחה נדירה שבה לראשונה מאז עלו האחים על כס האדמו"רות לפני חצי יובל שנים, אירח הרבי מתולדות אברהם יצחק שבע ברכות לנכדת אחיו. 

הרבי מתולדות אברהם יצחק השבוע בחתונת נכדת אחיו הרבי מתולדות אהרן. צילום: אברומי ברגר.

בנר שלישי של חנוכה יציינו בחצרות במאה שערים, חצי יובל שנים להסתלקותו של האדמו"ר בעל ה'דברי אמונה' מתולדות אהרן זצ"ל, שהשאיר אחריו אלפי חסידים בראשות בניו האדמו"רים, שהתפצלו כזכור לשתי חצרות לאחר בחירות. 

במהלך השמחה שנערכה ללא צילומים כלל וכלל, שוחחו האחים האדמו"רים במשך זמן רב בדברי תורה. אחד הנוכחים שהורשה להשתתף מספר ל'בחדרי חרדים': "זה היה מעמד מיוחד, נכון שהאדמו"רים מגיעים לשמחות אך שבע ברכות כזה טרם היה". 

החתן הוא נכד האדמו"ר ממכנובקא בעלזא והאדמו"ר משאץ, שהם המחותנים, אך לא השתתפו בשבע ברכות שהיה רק במסגרת משפחתית נדירה. 

הרבי בעל ה'דברי אמונה' מתולדות אהרן זצ"ל. צילום: ארכיון.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למען הדור  

  זלמן

 2. בסוף כל האדמורים משלימים, סתם חבל על כל השנים של המריבות  


  • בכלל לא נכון ....... (ל”ת)

   קרטישנף סיגט

  • בנייך בונייך 

   חסיד

  • בנייך בונייך 

   חסיד

 3. גם אני השתתפתי בשבע ברכות שערך אחי!!!!!!!!!!!!!!!  

  ליטאי

 4. למען האמת הייתי אומר שרובם ככולם של מחלוקת'ים בחצרות הקודש היו על ידי אנשים מסביב או גבאים או מקורבים, (ולפעמים על ידי זה זה השפיע גם על האדמורים)  (ל”ת)


 5. לאן הגענו?מגיע להם צל"ש?על מה המחלקות בכלל?!  

  Srul

;