ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024
הספר שהחזיק ברגעי הרצח

תיעוד מצמרר: הקליע שפילח את ליבו של אלי הי"ד

תיעוד מצמרר: בבית האבלים של משפחת קיי, היושבת 'שבעה' על הבחור אליהו דוד קיי הי"ד, שנרצח בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים - נמצא הספר 'ליקוטי שיחות', שיחותיו המודפסות של הרבי מליובאוויטש זצ"ל, שאלי הי"ד החזיק ברגעיו האחרונים, ובו הקליע שפילח את ליבו של אלי הי"ד

תיעוד מצמרר: הקליע שפילח את ליבו של אלי הי"ד
אלי קיי הי"ד/החור בספר צילום: דובער ובר

בבית האבלים של משפחת קיי, היושבת 'שבעה' על הבחור אליהו דוד קיי הי"ד, שנרצח השבוע על ידי מחבל נתעב בעיר העתיקה בירושלים - נמצא הספר 'ליקוטי שיחות', שיחותיו המודפסות של הרבי מליובאוויטש זצ"ל, שאלי הי"ד החזיק ברגעיו האחרונים.

ידידו של אלי, דובער וובר, שהלך לנחם את המשפחה ביקש מהוריו של אלי לראות את הספר ונחרד לראות את הקליע שפילח את ליבו של אלי הי"ד.

הקליע בספר ליקוטי שיחות • צילום: דובער ובר

"תיעוד מצמרר! נסעתי לנחם את הוריו של חברי הקדוש אליהו קיי הי"ד שנרצח השבוע ליד הכותל. ביקשתי מההורים היקרים אם הם יכולים להראות את החפצים שאלי החזיק ברגעיו האחרונים", שיתף ובר.

הוא המשיך לתאר: "הם שלפו את הספר 'ליקוטי שיחות', שיחותיו המודפסות של הרבי מליובאוויטש. פתחנו. בפנים היה הקליע שפילח את ליבו של אלי".

כזכור, הבחור אליהו דוד קיי הי"ד נרצח השבוע ביום ראשון בפיגוע הירי הנתעב בעיר העתיקה בירושלים והובא למחרת למנוחות בהר המנוחות בירושלים, לאחר עיכובים במכון לרפואה משפטית ועד לשחרור גופתו לאחר בדיקת סי טי.

אלפים, מכל גווני הקשת הישראלית הגיעו לחלוק כבוד אחרון לאלי הי"ד שהיה עולה חדש מדרום אפריקה למד ושירת בארץ הקודש ושימש כמדריך במנהרות הכותל.

במסע הלוויה השתתפו הרב הראשי הגר"ד לאו, רבה של ירושלים הגר"א שטרן, לצד שרי הממשלה נחמן שי ופנינה תמנו שאטה וחברי הכנסת יצחק פינדרוס ואוריאל בוסו.

אחד ממכרי המשפחה ספד לו סיפר: "אלי, היית קדוש בחייך, חיית חיים של שליחות ואידיאלים. היית העולה הראשון לארץ מהמשפחה, למדת בישיבה, התגייסת לצנחנים, ובחרת להעביר את האהבה שלך לירושלים דרך הדרכה בכותל. תכננת להקים בית ומשפחה בקרוב. היית קדוש במותך, נרצחת על קידוש השם. היית בדרך לכותל. אתמול הידיים שלי רעדו כשקיבלתי את התפילין שלך ונתתי אותם לאבא. הוא אמר לי כשהוא שמע בבוקר שיהודי נרצח בעיר העתיקה הוא תכנן ללכת להלוויה שלו, הוא לא ידע שזו תהיה ההלוויה של הבן שלו".

הרב הראשי לישראל, הגאון רבי דוד לאו, שמכיר את המשפחה מעיר מגוריו מודיעין ספד לו: "אנחנו רק רוצים לשבת בשלווה על אדמת הקודש. מדי שבת אני רואה אותך אבי, אבא של אלי, בשיעור. משפחה שרק רצתה לחזור לארץ חמדת אבות ולהפוך אותה לנחלת בנים. אתם זוכים לעלות אל הארץ בזכות אליהו. והנה אנחנו עומדים כאן, ובארץ שביקשו רק לשבת בשלווה בה, והנה עומדים מרצחים ומפריעים לישיבה הזו ומנסים לפגוע פעם אחר פעם, והפעם הם פגעו בנשמה יקרה. הם פצעו, וכולנו מתפללים לרפואת הפצועים".

אליהו דוד קיי פיגוע ירי עיר העתיקה בירושלים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד