1. עמוד הבית
 2. VOD
 3. מוסיקה

מליפא עד ביידן: הטרנד הלוהט שמרעיד את החתונות

"אוי מדושני-מדושני עונג": כך הפך השיר העתיק לטרנד לוהט שסוחף את הצעירים באולמות החתונות, בשטיבלאך בישראל וברשתות החברתיות בכל ריכוזי העולם היהודי. איך הכול התחיל ואיך הצעירים אימצו את הריקוד ה"משונה"?

יוסי שטארק, כ"א כסלו תשפ"ב 25/11/2021 10:42

"אוי מדושני-מדושני עונג" הטרנד החדש "ומני בקדושה - מדושני עונג" הטרנד החדש "ומני בקדושה - מדושני עונג" צילום: צילום מסך

אחת לתקופה מגיח לו להיט חדש למוזיקה החסידית ולעיתים גימיק, בדמות ריקוד סוחף ואפילו מוזר שהדור הצעיר ממהר לאמץ. בימים האחרונים נוצר כלאיים של שיר "ישן" עם ריקוד "חדש" ואיך נאמר מאוד-מאוד "משונה" ואפילו קצת "משוגע".

מלוא הקרדיט לטרנד העדכני, מגיע לפצצת האנרגיה הבלתי נלאית, ליפא שמלצר, בן ה-43, שהתלהב קצת-מדי-חזק בעת ביצוע היצירה הנוסטלגית "קל ההודאות" (של אברהם פריד בלחנו של הרב ברוך צ'ייט), בעיצומה של חתונה, ופצח בריקוד משונה שסחף את החוגגים באולם.

המוניטין של שמלצר עשה את שלו, ולאט-לאט הריקוד אומץ על ידי זמרים נוספים. באופן לא שגרתי, דווקא מאנטוורפן הקטנה יצאה הבשורה, כאשר הקלידן שימי שובקס, הזמר שלומי מייזלר ונגן הקלרינט חיים קירשנבוים פצחו יחד בריקוד משותף, בהתאם לתנועות של שמלצר. הריקוד היפהפה תפס תאוצה ותוך מספר שעות התיעוד מהריקוד הפך לוויראלי בארה"ב ובישראל.

כאן התחיל מופע חוצה יבשות ובלתי נגמר. הצעירים הגיעו לחתונות, גם אם לא הוזמנו אליהן ורק חיכו לרגע שהזמר יתחיל את 'השיר' עם 'הריקוד הסוער' שזכה בינתיים לתואר "הריקוד של ומניח בקדושה לעם מדושני עונג". וכך, במהלך השבוע האחרון, המילים הללו הצליחו להקפיץ עשרות אלפי חסידים בארה"ב, בישראל ובאירופה.

תיעודים החלו לשטוף את קבוצות הוואטסאפ ואת הרשתות החברתיות למיניהן. אם בימים הראשונים התענגו למראה זמרים שהכושר הגופני שלהם זקוק לרענון והקשה על ביצוע הריקוד - הרי שמהר מאוד הטרנד גרר צעירים שהתחילו לרכב על הגל ולהנפיק אינספור סרטונים משעשעים. החל מריקודים לוהטים של המנקה בסופר, דרך ריקוד אחרי שיעור דף היומי עם הידיים שהולבשו בנעליים ועד ריקודים בפרוזדור של השטיבל.

גם בחורי הישיבות אימצו את הטרנד במסיבות, לצד כוכבי רשת חרדים שהנפיקו סרטונים ביתיים משלהם, כשגם אנשים עם "מספיק זמן" הלבישו את הלחן על סרטונים וויראליים ישנים, כמו התיעוד המפורסם בו נראה נשיא ארה"ב ג'ו ביידן מועד מספר פעמים בעת עלייתו בגרם המדרגות אל המטוס הנשיאותי שלו, תיעוד שכמו אז, גם היום הפך לויראלי ומשעשע.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. קורונה  


 2. זה רק מראה לאן התדרדרנו וכמה מאיתנו מחוברים לרשתות החברתיות, ואפילו בחורים צעירים. זה פעמון אזעקה!!!  (ל”ת)


 3. אין שום טעם  (ל”ת)


 4. עבודה זרה  


  • ממתי להרים רגלים אחורה כאילו עומדים ברמזור באדום באמצע ריצה, הפך לעבודה זרה. נא להעיר את עיני (ל”ת)


 5. צודרייטער וועלט  (ל”ת)


 6. מגעיל  

  מוטקה

 7. היבל הבולם  (ל”ת)

  ליפע שמלצעך

 8. חבר'ה השתגעתם לגמרי!!!!  


 9. איך פיספסת את יהודה מנהיים??????????  (ל”ת)

  יהודה

 10. אהבתייייייייייייי אהבת השם במיטבה  (ל”ת)


 11. המדריך לתמים: מי האויב של השמאל - ביבי מי יקיר השמאל -בנט מי מטריף את השמאל -ביבי מי מרגיע את השמאל- בנט מי בעד ממששת הנוכל - השמאל מי נגד ממששת הנוכל -הימין ויש כאן אשכרה כאלה מהימין שעדיין תומכים בנוכל היות וקשה להאמין שזנב העצני ודוד אלחייני ודומיהם עד כדי כך דפקטים. אין מנוס אלא לחשוב על האופציות הבאות: 1.) הנוכל שיחד אותם בכספים הקואליציוניים 2.) הם מתחזים לימין 3.) מישהו הזריק בהם סמי הזייה 4.) כל האופציות יחד נכונות.  


 12. עוילם גוילם  (ל”ת)


;