1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

הגר"ח פסק לחסן; בנט שיתף את הפרשן החרדי: "קריאה חשובה"

שומרים על בריאות הילדים: באמירה נחרצת, פסק היום מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי כי הורים לילדים בגילאי 5 ומעלה צריכים לחסן את ילדיהם • ראש הממשלה נפתלי בנט מיהר להגיב ודק' ספורות לאחר ההכרעה פרסם למאות אלפי עוקביו ברשתות החברתיות את ההכרעה של מרן והוסיף: "קריאה חשובה של הרב" 

יוסף ריס , כ"א כסלו תשפ"ב 25/11/2021 13:49

בתום דיון עם בכירי הרפואה הפרופ' בליצר בבית הגר"ח הפרופ' בליצר בבית הגר"ח צילום: שוקי לרר

לאחר אישור ה-FDA ומשרד הבריאות לחיסון פייזר לילדים בגילאי 5 ומעלה, ועל רקע תחילת מבצע החיסונים לילדים, התקיים דיון היום (חמישי) במעונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי. בפגישה נטלו חלק שלושה מבכירי הרופאים בישראל העוסקים באופן שוטף בהתמודדות עם נגיף הקורונה.

הרופאים הבכירים, ראש צוות המומחים של ׳מגן ישראל׳ ומנהל מערך החדשנות ומכון המחקר של ׳כללית׳ פרופ' רן בליצר, פרוייקטור הקורונה פרופ' סלמאן זרקא ורופאו האישי של שר התורה ד"ר משולם הרט שביקשו לשמוע את דעת התורה בנוגע לחיסוני ילדים, לקבל את ברכתו למבצע החיסונים בגילאים אלה ולדון בדרך הנכונה לעודד התחסנות תלמידים ותלמידות במוסדות החינוך בציבור החרדי.

עם הפרופ' רן בליצר • צילום: שוקי לרר

פרופ' זרקא הציג לפני הגר"ח את אישורי ה-FDA, משרד הבריאות ואת חוות הדעת של גדולי הרופאים וכן את הנתונים על יעילות ובטיחות החיסונים גם לבני 5 ומעלה. בהמשך דבריו הוסיף פרופ' זרקא כי קיימת מגמת עליה בתחלואת הקורונה, וכי הנתונים מצביעים על כך שהתחלואה כעת היא בעיקר בקרב ילדים שלא יכלו להתחסן עד כה.

פרופ' בליצר הרחיב את היריעה והציג נתונים לאחר התחסנות בקרב מיליוני ילדים בארצות הברית, וממחקרים עדכניים שנערכים בארץ וברחבי העולם על חיסוני הילדים, וסיכם כי התועלות והיתרונות הבריאותיים לילדים שיחוסנו נגד נגיף הקורונה, עולים בעשרות מונים על הסיכונים ותופעות הלוואי מהחיסון.

גם ד"ר משולם הרט הסביר על חשיבות חיסון הילדים, על הבעיות הרפואיות והסיבוכים שהתגלו בקרב ילדים שחלו בקורונה.

הגר"ח האזין לדבריהם של הרופאים ולאחר ששאל, חקר והתעניין כי התקבלו הנתונים ותוצאות המחקרים בנוגע לאיזון בין בטיחות ויעילות החיסון וסיכוני המחלה, אמר כי צריך לחסן את הילדים מגיל 5 ומעלה. הגר"ח בירך את המתחסנים הצעירים בבריאות איתנה ואת עובדי מערכת הבריאות בברכת הצלחה.

דק' ספורות לאחר הכרעת מרן שר התורה כי יש לצאת ולחסן את הילדים, מיהר ראש הממשלה נפתלי בנט, ושיתף את הציוץ של העיתונאי והפרשן ישראל כהן בו הוא דיווח על ההכרעה של הגר"ח, בנט הוסיף: "קריאה חשובה של הרב קנייבסקי - חסנו את הילדים". 

 

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. עם בנט כקשיב לקריאותיו של ר' חיים...  (ל”ת)

    אילוז

  2. תגובה לבנט : יש קריאות חשובות נוספות של הרב שעליהם אתה מצפצף.ואפילו על קריאות ופסקים של רבני המזרחי אתה ממאן לשמוע .חזור בתשובה מהר פן יהיה מאוחר  (ל”ת)

    שלמה

  3. החיסולים הובאו לארץ בשבת.  (ל”ת)


;