1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מפלגות

סמוטריץ' נגד מפלגת 'נעם': "אין לה הצדקת קיום"

לאחר שהכריז על פתיחת המפקד, יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית' טוען כי מפלגת 'נעם', שחברה עימו באותה סיעה, לא צריכה להתקיים כסיעה עצמאית | מנגד, את הקיום של מפלגתו של בן-גביר, הצדיק: "היא מכוונת לקהלים שונים בחלקם מהמפלגה שלנו"

יאיר כלפה, כ"א כסלו תשפ"ב 25/11/2021 13:13

"כל ישיבה צריכה מפלגה?" בצלאל סמוטריץ ואבי מעוז בצלאל סמוטריץ ואבי מעוז צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עימות פנימי: המפקד במפלגת 'הציונות הדתית' רק התחיל, וכבר התככים בתוך הסיעה מתעוררים לתחיה, המריבות והעימותים במפלגה המורכבת משלוש סיעות שונות, מתחילים ויוצאים לתקשורת.

יו"ר המפלגה בצלאל סמוטריץ' טען כי למפלגת 'נעם', החברה בסיעתו ומשוייכת לישיבת הר-המור השמרנית שגם היא החלה לפקוד אנשים אליה, אין זכות קיום כמפלגה, אלא צריכה להיכלל בתוך מפלגתו.

בראיון לעיתון 'בשבע', התייחס סמוטריץ' לפיצול הפוליטי באגף החרד"לי במגזר הדתי-לאומי, ואמר כי הוא "לא חושב שיש ל'נעם' הצדקת קיום כמפלגה עצמאית. אני מאוד רוצה את השותפות איתם, אבל בתוך מפלגת הציונות הדתית ולא כמפלגה עצמאית".

"למה הם צריכים להיות מפלגה עצמאית? הם מגיעים מהר המור ובצד השני יש את מרכז הרב? כל ישיבה צריכה מפלגה משל עצמה? זה לא הגיוני", תקף את שותפתם לסיעה ולרשימה בבחירות האחרונות.

כשנשאל לגבי 'עוצמה יהודית' של חבר הכנסת איתמר בן-גביר, שגם כן חברה בתוך סיעתו, אמר כי "אצלם הסיפור אחר. קודם כול, מדובר במפלגה ותיקה הרבה יותר, ובנוסף לכך היא מכוונת לקהלים שונים בחלקם מהמפלגה שלנו".

דבריו של סמוטריץ' מגיעים, כאמור, לאחר שהכריז על תחילת מפקדו. מי שהכריז מיד אחריו גם כן פתיחת השורות, הוא בן-גביר. בכך, השניים מצטרפים ל'נעם', שכבר החלה לפני כמה שבועות לפקוד את אנשיה במטרה למצב את עצמה בעמדה טובה יותר לקראת הבחירות, לכשיהיו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סמוטריץ יכול היה להשאיר את הימין בשלטון, אך התעקש כמו פרד וגרם נזק כבד.  

  נועם

  • לא הוא לא. בנט בכל מקרה היה הולך עם עבאס והכל היה רמאות. 

   אורי

 2. הממשלה החדשה ראי'ה למה צריך את נועם, אע''פ שלא בשביל זה קמה.  (ל”ת)


 3. מעוז  

  צבי יהודה

 4. פטור מהגזרה של טבילה בכדי לעלות על הר הבית  

  כל מי שלוקח תרופות פסיכיאטריות

 5. הנה שוב המגלגאלומן שהפיל את שלטון הימין בגלל האמביציות שלו, שוב חוזר לטבעו של משסה חתכן  

  שלום

 6. איזו הגדרה מדומיינת, "תככים"...שום תככים - הוא הסביר את דעתו, יש להניח שנעם למרות זה ימשיכו במיפקד שלהם, ויעשו בלוק טכני כמו היום. זה עבוד יפה מאד. לדעתי, טוב לכל הצדדים  (ל”ת)

  ד.

  • נכון מאד!! (ל”ת)


 7. חברה לא לריב  

  אני

 8. נעם הכי חשובה! לא נשכח מי ששנים התעלם מחטאי בנט ושקד והביא אותנו לממשלה הזו.  (ל”ת)

  י

 9. דיי לנפח דברים הצעתי לסמוטריץ אל תוציאו החוצא ויכוחים לגיטימיים ותמשיכו בבלורץק הכי מדהים וטוב רק ככה תצליחו!!!! גם אם יש כל קבוצה נפרדת אין צורך לנפח סיפורים!  (ל”ת)


;