1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

'זו כמות הילדים שהתחסנו לקורנה ב'מכבי

החל מתחילת מבצע החיסונים לגילאי 5-11 חוסנו במתחמי מכבי כ-3,500 ילדים וילדות מבוטחי הקופה • עד כה זימנו למעלה מ-17,000 מבוטחי ומבוטחות הקופה תור לחיסון ילדים בגילאי 5-11 נגד נגיף הקורונה, המהווים כ-7% מפוטנציאל המתחסנים בגילאים אלו

כתבה מקודמת, כ"א כסלו תשפ"ב 25/11/2021 16:25

מכבי ארצי חיסוני ילדים מכבי ארצי חיסוני ילדים צילום: יח"צ

מכבי שירותי בריאות פתחה במבצע חיסונים לילדים בגילאי 5 עד 11, בהתאם להחלטת משרד הבריאות.

במכבי יש כ-245,000 ילדים וילדות בגילאי 5-11 שיכולים להתחסן, כאשר חיסון הילדים יתבצע בליווי אחד ההורים או מבוגר מטעמו עם חתימה על הסכמה וייפוי כוח. החיסון יתבצע על פי תור שייקבע מראש.

על פי הנתונים, יעילות ובטיחות החיסון בילדים מתוך תוצאות המחקר של פייזר על אלפי ילדים בגילאי 5 עד 11 שנים הראה יעילות גבוהה של כ-91%, בזמן שלא הופיעו תופעות לוואי משמעותיות. יתרה מכך, החיסון אושר ע"י כלל הגורמים הרלוונטיים: FDA, CDC, צט"מ ומשרד הבריאות הישראלי. במכבי קוראים לכל הורה שמתלבט לפנות אל רופא הילדים ולקבל מידע מהימן, כך שהבחירה תהיה מושכלת ומבוססת על נתונים ומידע אמין.

הגב' סיגל דדון, מנכ"לית מכבי: "אנו מברכים על פתיחת מבצע חיסוני הילדים בישראל. מכבי ערוכה בפריסה ארצית לקבל את לברי הקופה בגילאי 5-11 ומצפים לראותם במוקדי החיסונים של מכבי, שהותאמו במיוחד למבצע חיסוני הילדים. זהו צעד נוסף במאבק הלאומי במגפת הקורונה, צעד שיעניק לילדינו הגנה מפני המחלה והבידודים, ויסייע בשמירה על שגרת החיים החינוכית והחברתית שלהם״.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. קופות חולים מקבלות כסף על כל אחד שמתחסן מפייזר. זה נתון עובדתי. לא המצאתי  


;