1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

מדוע רדף המלמד אחר התלמיד והכהו בנעל

סיפור מפעים שסיפר הגאון רבי יצחק זילברשטיין, בשם הרב חיים שלמה דינר ממודיעין עילית, על מלמד שרדף אחרי תלמיד במסדרון הת"ת ואף הכה אותו באופן תמוה | מה שמע הרב דינר מהמלמד ומדוע יש לדון כל אדם לכף זכות | הסיפור המלא ב'בחדרי חרדים' 

משה ויסברג, כ"א כסלו תשפ"ב 25/11/2021 22:14

לדון לכף זכות אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pexels

סיפור מפעים שמלמד עד כמה צריך לדון כל אדם לכף זכות, מתפרסם בשבוע האחרון מפי הרב חיים שלמה דינר, אותו סיפר הגאון רבי יצחק זילברשטייו בקובץ 'ווי העמודים'.

וכך סיפר הרב דינר: נכנסתי לתלמוד תורה, כשהגעתי לאחד הפרוזדורים, הפרוזדור היה ריק. לפתע נפתחה הדלת של אחת הכיתות, ילד ברח מהכיתה, לא עברו שניות בודדות, והמלמד רודף אחרי הילד, זה כבר היה מחזה מוזר מאד.

לפתע המלמד מוריד את הנעל מרגלו, ומתחיל להכות את הילד בגבו, זה היה מחזה למעלה מבינתי, הייתי המום, מה קורה פה, מלמד רודף אחר ילד, ומכה אותו עם הנעל, שום סיטואציה לא יכולה להצדיק מעשה זה.

כבר חשבתי לעצמי, שאני מכאן הולך מיד למנהל, ומספר לו על המחזה הנורא, איך שמלמד רודף אחר ילד, ומכה אותו עם הנעל.

ואז נגש אלי המלמד, שרואה שאני עומד ובוהה במחזה, וכולי מלא תמיהה ומסביר לי: לפני כמה דקות נכנס דבור לכיתה, איני צריך לתאר לך את הפחד שתקף את התלמידים, אין על מה לדבר, ללמד בכיתה, כולם ברחו ממקום למקום, לפי המעוף של הדבור.

לפתע נחת הדבור על גבו של הילד, הילד נתקף בבהלה וברח מהכיתה עם הדבור על גבו, כשכולו מלא אימה, רדפתי אחריו, ועם הנעל נתתי כמה דפיקות על גבו, וברוך ה' הצלחתי להרוג את הדבור.

האם יש אדם בעולם שיכול לתאר לעצמו, דבר כזה, הרי זה דבר שאינו עולה על הדעת, שהמלמד מכה את הילד, וזאת כדי להצילו, והילד שמח עם כל מכה, ויודע שזה מצילו.

וכי שייך לדון לכף זכות, הרי באופן כזה אין צריך בכלל לדון.

ודרך אגב נלמד מכאן מוסר השכל גם לזמנינו, לפעמים אנו חוטפים מכות על הגב, מאבינו רועינו בשמיים, ואנו לא יודעים שהמכות האלו, הם להציל אותנו מכל מיני דבורים למיניהם.

הסיפור נפלא מתוך הגליון "כף זכות" המופיע מדי שבוע בקובץ גליונות. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הרב כנראה מזרע ישמעאל שנוהגים להכות עם הנעל.  

  הדר

  • טיפש רואים שלא קראת את הנכתב בכתבה 

   קורא

 2. נו באמת.  (ל”ת)


 3. כמה שזה יפה ומחזק  (ל”ת)


 4. רק כמה דברים לא ברורים  


  • צודק לקטר תמיד עוזר 


 5. כדי שהמושג "סיפורי הופמן" יהיה מובן יותר, צריך להחליף  

  מוישי

 6. נדיר ביותר ...בדכ המלמדים מחפשים להציק לתלמידים  

  יעקב

 7. עוצו עיצה ותופר דברו דבור ולא יקום  (ל”ת)

  נעל בראש

;